Bude další Osvětim?

27. ledna 2015 v 22:32 | Reina-sun |  Na Téma
Dnešní den je významný. Je to den 70. výročí od osvobození Osvětimského koncentračního tábora. Je to den ukončení zločinů proti lidskosti, vzpomínání na oběti nacistů a projevení solidarity přeživším obětem.
Dnešek se nejvíce rozebíral v Polsku a v Německu (kde se k nacistickým zločinům vyjádřila i kancléřka Angela Merkel), ale i v Čechách žije touto ,,kauzou" většina novin.
Myslím, že nemusím šílené, nehumánní podmínky v Osvětimi popisovat, koneckonců je spousta knih, dokumentů i zpovědí na toto téma. Ale pár vět si neodpustím. Chodící holohlavé kostry v pruhovaných mundúrech, kteří dřou do úmoru, dostávají pouze shnilé potraviny. Ubikace pro stovky lidí, kde je vzdych prosycen viry a zárodky nemocí. Čísla tmavě modré barvy vyražená na pažích vězňů, zástupy jdoucí na okamžitou smrt... Zatímco celá Evropa vidí obrázek pracovníků, jak se smějí do foťáku a dobrovolně pracují na společné věci. A tak dále.

Ne, smyslem tohoto článku je vzpomenout, ačkoliv jsem to díkybohu nezažila. A taky vyjádřit naději, že se tohle už nebude opakovat...ale kdoví, lidé jsou pořád stejní a neschopní poučit se ze svých chyb. Nebo?

Ano a taky něco k zamyšlení: Někdo tvrdí, že se takřka nic nezměnilo - že Židé jsou stále terčem urážek, útoků a bojí se žít v Evropě. A že podobné urážení Židů, Romů a Muslimů spěje znovu k Osvětimi. Je na tom něco pravdy? Vždyť někteří radikálové přímo ohrožují životy našeho národa a blízkých a my je pouze chráníme. Ale nemysleli si Němci (alespoň ti obyčejní), že dělají to samé? Všechno jen proto, že jim to pěkně vtloukali do hlavy.

Ave a nezapomeňte -
Arbeit macht frei!

Reina-sun

P.S. Oni je opravdu osvobodili...ale ne způsobem, jakým si oběti svůj odchod z tohoto světa představovaly...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama