Srpen 2014

Lipno - České moře

24. srpna 2014 v 13:50 | Reina-sun |  Mapuji očima
Zdravím ve spolek!
Tyhle prázdniny mám plné práce, která mě sice baví, ale upřímně občas už toho mám po krk. Dnes jsem konečně dostala volno alespoň na obědy, takže práce na mě čeká až v pět.

Ale nejsem blázen, samozřejmě jsem si v srpnu udělala týden volna a s T. vyrazila na Lipno pod stan. S sebou: 2 kola, 2 krosny, 1 stan a 2 lidi.
Našla jsem vlakové spoje, koupila místenku pro kola a jelo se. V Plzni (cca po hodině jízdy) nastal první problém. Měly jsme přestoupit na vlak na Budějky, měl jet v 8:03. Já držela kola, T. šla napřed zjistit, odkud to jede. Vrátila se se slovy: ,,Žádnej vlak v 8:03 nejede." Naštěstí jel, jen to neměli napsaný na hlavní tabuli. Rychle jsme našly nástupiště, nasoukaly kola, shodily batohy a vydechly si. Teď máme celý dvě hoďky klidu. Vlak se rozjel, přišla průvodčí. ,,Všechno v pořádku, děvčata, za chvíli všichni vystupovat, ano? Je výluka." A zmizela. Takže nastalo velké sundavání kol, přestupování do busu a zpět na vlak. Samozřejmě jsme nestihly ten správný spoj - osobák - v Budějkách, proto jsme byly nuceny hodinu počkat a jet rychlíkem. Jenže nás ani nenapadlo podívat se, jestli není potřeba místenek pro kola. To jsme koukaly, když to na nás průvodčí vybalil! Naštěstí byl zlatý a nechal nám to...
No, zkrátka místo původních pohodových 3 přestupů, jsme jich měly na kontě šest a místo ve dvanáct jsme dorazily ve tři.


Taťka vtipně podotknul, že tam snad budou chatky, kdybychom nááhodou nepostavily stan. Samozřejmě jsme ho postavily napoprvé! Škoda jen, že bylo hnusně, stále lilo, takže pod stanem docela kosa. Nakonec se nám do něj prokousala myš (ačkoli byl stan tam, kde žádné chodbičky a díry nebyly!). Proto jsme dovču ukončily dříve, ale stejně si myslím, že to stálo za to. Alespoń byla zábava :D

Samozřejmě jsme si udělaly výlet - 1. do Frymburka a 2. na Stezku korunami stromů
Frymburk


Překvapení na cyklostezce

Stezka


Výstavka pohádkových bytostí Frymburk - Krteček :3

Lucifer

Zlatovláska?

Mořská panna (i když s tímhle ohozem by pannou dlouho nezůstala...)

Myslím, že to má být Emanuel v pokročilém věku


Rumcajs!

A moji nej! Křemíílek a Vochomůůrka.

P.S. Vochomůrka je ten tlustej
Reina-sun

Bé be pečení

17. srpna 2014 v 16:13 | Reina-sun |  Úplňkové nářky
Ciao!
To je tak, když Reinička chce upéct nějakou dobrotu. Dopadne to tak, že se nepeče. Ale i nepečená dobrota může být dobrá, no ne? A navíc je ták hrozně jednoduchá.

Suroviny:
1x puding (vanilkový)
2x BeBe sušenky - rodinné balení (ty obyčejné)
330ml mléka
18 dkg másla (Hery)
1 žloutek
cukr
kakao (ne, Granko - ale potravinářské ,,hořké"; pokud použijete granko, tak moc neslaďte)

Základem je si z mléka a pudingového prášku uvařit puding dle návodu na obalu. Po uvaření nechat puding vychladnout, to je důležité, aby se krém nesrazil.
Mezitím utřeme žloutek s cukrem a s máslem (nebo Herou). Vychladlý puding přidáme k utřené směsi, pořádně promícháme - a máme krém. Ten rozdělíme cca na dvě poloviny a k té jedné půlce přidáme kakao dle potřeby.


sežeňte si tác, který voložte alobalem. Teď už zbývá jenom střídavě natírat na jednotlivé sušenky světlý a tmavý krém a stavět domino.

Takhle:

Nevím proč, ale vždycky mi nějaký ten krém zbude, tak ho natřu na vrch a po stranách domina.


Poté:

Takto hotovou roládu umístěte do ledničky na 24h (stačí přes noc). Pak už je důležité jenom jediné: kríjejte našikmo, aby vznikly takovéhle krásné sexy řezy. (Může být dezert sexy? Asi záleží, jak moc obnažený je.Takže roláda bez krému je mohem víc sexy než s krémem, ale ta s krémem je chutnější.. Hm, čemu dám asi přednost.)Ne, tenhle článek nemá moc smysl, chtěla jsem se hlavně pochlubit, jak jsem dobrá! (Jakože nejsem, ale předstírejme, že jsem :D)


Dobrá
Reina-sun

P.S. Stále si neumíte představit, jak to sakra nakrájet? Dovoluji si, připojit drobné schémátko (a vy máte smůlu i kdyby jste se na hlavu stavěli!).
Blaktý

10. srpna 2014 v 15:52 | Reina-sun |  Úplňkové nářky
Ciao!

Poslední pracovní den za mnou a přede mnou 7 dní dovolené. Tudíž se omlouvám, že tu nebudu. Ale ani mi to nebude vadit. Jedeme na Lipno, už máme koupené jízdenky. Ještě sbalit by to chtělo, když zítra v 7 jedeme :D A bereme s sebou kola! Tak jasně, po mým cyklisťáku už mě to nemůže rozhodit :)

Práce utekla kupodivu rychle, měla jsem jenom snídaně. (Brigádně pracuju jako servírka v hotelu, ačkoli s hotelovkou nemám nic společného. No jo, ty známosti...) Snídaně začínají v sedm - tudíž jsem tam já měla být v sedm. Do půl desáté je oficiálně otevřeno, no neoficiálně tam obvykle žerou do desíti, ačkoli se je všemi dostupnými prostředky snažíme vystrnadit. Na bandu Rusů nezabírá nic. Ani kulomet.
Chci se ale hlavně zmínit o trojici Izraelců, kteří se kromě arabštiny jinak nedomluví. Jedna z nich umí trošku anglicky (s příšernou výslovností), kterou se od ní snaží pochytit i ti zbylí. V praxi to vypadá asi takhle: ,,No pork, chicken. No, no chicken." (Kuře je anglicky jediné z mála slov, co vyslovují dobře.)
Jelikož mou prací je na snídaních mimo debarass i roznášení kávy a čaje na požádání, Izraelec mě zastavil, když jsem kolem nich svištěla s platem plným nádobí.
,,Blaktý, plís."
,,Pardon?"
,,Blaktý. No blaktý."
Mrkla jsem na tu anglicky zdatnější, která mi vysvětlila: ,,Blaktý."
A pak mi to konečně došlo. Oni po mně chtějí black tea [blek ti:]! Prostě mi to přes tu výslovnost nedocházelo, divila jsem se tomu ještě hodinu potom. Čaj dostali, byli spokojení.

No prostě mám dost :D

Z balení zoufalá,
Reina-sun

Máme největší geopark!

7. srpna 2014 v 17:50 | Reina-sun |  Mapuji očima
Ano, v Mariánských Lázních se vyskytuje i jiné NEJ než je Zpívající fontána... a tím nej je největší geopark v ČR!


Geologický park se rozkládá v CHKO Slavkovský les v lesích přímo nad Goetheovým muzeem. Geoparkem vedou dvě stezky Goethova stezka a Metternichova, které nás zavedou mimo jiné na Kolonádu Lesního pramene a na spoustu vyhlídek (např. Duncanova, Karola,...).
Samotný park je určen pro pěší turisty, terén se hodí na poklidné vycházky s rodinou nebo pro toho, kdo hledá chvilku ticha a kousek přírody.


Samozřejmě cílem tohoto parku je vzdělávat v geologii, takže najdete 20 informačních cedulí o geologii (ano, opravdu o šutrech) ve Slavkovském lese a u každé cedule máte možnost prohlédnout si ukázky hornin, o kterých je na ceduli řeč. Další vzdělávací tabule se věnují květeně a zvířeně Slavkovského lesa.
Tak, výklad hoden turistického průvodce jsem si odbyla a teď moje dnešní vycházka ...


Vyšla jsem z práce a dala se k Lesnímu prameni, jednak kvůli kešce (Earth Cache Minerální prameny) a jjednak proto, že se mi pak dobře přechází do geoparku. Nedoporučuji těm, co tam nebyli - celou trasu totiž nejdete od 1 ale opačně od 20. A pokud budete rozhodnuti na cestě ,,sebrat" Earth Cache Czech Bavarian Geopark, budete v tom mít úplný guláš (mám takový pocit, že občas ty cedule nejdou vůbec podle čísel). Takže začátečníci, neberte si ze mě příklad, šupajděte na Mírové náměstí - Goethovo muzeum a odtud po šipečkách.
První, co jsem jakožto biolog zaregistrovala, byly kytky. Mařinka vonná, netykavka malokvětá, kuklík městský a ...ehm, no... Nějaké růžové cosi. Po odkvětu chmýří jako pampeliška, velká někdy 20 cm někdy metr. No co to jako je?! Na to mi odpověděla cedule, kterou jsem v zápětí potkala, tvrdila, že ta kytka je Věsenka nachová (Prenanthes purpurea). Tak jsem se naučila další kytku, nafotila jsem ji, ač neochotně pózovala. A odebrala vzorek do herbáře, abych vzorek zase ztratila. Ale já si pro ni dojdu!
Drobounké kvítky...

...po odkvětu odlétají...

...malé i obří rostlinky znovu vyrůstají.

A samozřejmě ještě zmíním kameny... Potkala jsem tam všechny možné horniny od čediče až po křemen (respektive od křemene po čedič, pokud jdete správně).

Rohovec (jaspis)

Občas ,,móžžno" narazit i na vodopád a přírodní hřbitůvek.

No a hemží se to tam brhlíky, datly a dalšími zviřátky. Takže pokud se ve zbývajícím prázdninovém čase ocitnete neblízku a počasí nebude vhod ke koupání, geopark vám nabídne příjemný relax, popřípadě unaví všetečné sourozence ;)

Geo, geo
Reina-sun