Květen 2014

Představte si, co jsem měla k obědu

19. května 2014 v 23:22 | Reina-sun |  Úplňkové nářky
Člověk udělá cokoli, aby se nemusel učit. Dokonce i když ví, že sse stejně bude muset učit.
Snažím se přesvědčit svůj mozek k aktivitě, no tak kámo, alespoń půjdeme dřív spát! Ne. Proto píšu stupidní článek, budu dlouho vzhůru a zítra se ukáže, co všechno neumim. Hmm, hotovo - smířená.

Koho by nezajímalo, co jsem měla dneska k obědu! Ať už chcete nebo ne, prozradím :) Je to jídlo super levné, super zdravé a přesto mi to stačilo. Jarní. Jogurtový. Salátek.


Proč super levné? Protože celkem jsem za ingredience zaplatila jen 28 Kč! (Respektive já platila 25 Kč, vy byste platili 28!) Máme tam salát hlávkový, který v Kaufu dostanete v akci za 6,90, ale já měla bio ze zahrádky. Okurka salátová v Kaufu za 8,90 (ale použila jsem jen půlku, takže děleno dvěma), jedna mrkvička za 0,90 Kč, bílý jogurt Natura za 5,50 a nakonec Chery rajčátka za 9,90!
,,Ty, odkud jsou ty rajčata?"
,,Co já vim... z Maroka." řečeno s ledovým klidem.
,,Z Maroka?! Nekoukáš na zprávy?!"
Pokrčení ramen.
,,Devatenáct Francouzů se přiotrávilo!"
,,Jo tohle...To je dobrý, babi, my je měli už včera..."

Ano, už podruhé za dva dny mám v salátu kontaminovaná a nebezpečná rajčátka. Vypadají nevinně a dle mého taky jsou! Můj žaludek proti nim doteď neprotestuje, jakožto střeva i celý trávicí systém. Možná jsou Francouzi choulostivější. Možná to zapili vínem, zajedli bagetou se sýrem a navrch si dali citronovou palačinku. Jsou to Francouzi. Ti, jejichž tým je na MS překvapivě třetí v tabulce! Přesně ti, které by bylo víc než fajn zítra porazit.
Teď...jsem na to přišla! Proto naše hokejisty trápil průjmíček! Francouzáci si zákeřná rajčátka přivezli s sebou a jelikož nejsou hamouni, dali ochutnat. A potom rozhlásili, že chudinka Francie je na tom nejhůř a za nic nemůže! Ha, teď jste v koncích, co?! :D

Dobře, teď už si o těch měkkýších jdu opravdu přečíst! Ostrakum, hypostrakum, periostrakum, CaCO3, ...

Zdar, Mollusca!

Dopiš příběh - Spolubydlící

15. května 2014 v 20:21 | Reina-sun |  Krátkosti

Dominika se prudce otočila a tmavý stín v koutě se pohnul. Vztyčil se a pomalu se blížil k oběma dívkám.
Zina neměla sílu cokoli udělat, mohla pouze ležet a nechat životodárnou tekutinu opouštět její tělo. Dominika strnula, její strach byl přímo hmatatelný. Postava se blížila. Když vstoupila do světla, Dominika rozeznala tvrdé rysy dospělého muže s krutým úsměvem, co mu pohrával na rtech.
,,Ale, ale, další princezna. To bude rekord, dva skalpy v jednom dni..." potřásl hlavou, ale pohyb jeho těla zůstával stejně pomalý a plíživý.
Dominika vyskočila na nohy. Oči jí těkaly po pokoji, mozek pracoval na plné obrátky. Okno je zavřené a vede z druhého patra přímo na ulici, to by nezvládla; dveře jsou otevřené, ale muž k nim má blíž. Jiná možnost není, musí to risknout, musí.

Vrhla se ke dveřím. Muž, který ten náhlý pohyb vůbec nečekal, se za ní vydal se ztrátou dvou vteřin a s nespokojeným vrčením. Dominika prolétla bytem ke vchodovým dveřím. Muž byl hned za ní, jeho mručení sílilo. Dominika se třesoucíma rukama pokoušela odjistit zámky. Nejisté ruce ale nebyly dostatečně rychlé ani obratné.
Otočila se čelem k němu, všimla si, že drží v ruce nůž a v jeho očích se blýskalo. Nicméně muž neztrácel rozvahu, opět zpomalil svůj postup, ačkoli čas se mu krátil. Teď už mu neuteče.
Dominice však zbývala ještě jedna šance. Uskočila před jeho tlapami doleva a ocitla se ve slepé uličce, ale alespoň popadla z kuchyňské linky nůž. Bude se bránit.

Jejich krátkému souboji přizvukovaly naléhavé, ječivé tóny sirény. O chvíli později záchranáři vykopli dveře bytu a vhrnuli se dovnitř s nosítky, obvazy a pípajícími přístroji. Brzy však zjistili, že není kam spěchat.

,,Dobrý veřer, milí diváci, vítáme vás u večerních zpráv. Veliké drama se odehrálo dnes odpoledne v Brně, kde se ve studentském bytě našla těla dvou dívek. Dívky se pravděpodobně pohádaly, jedna vytáhla nůž a svou kamarádku v afektu zabila, neunesla však vinnu a rozhodla se ukončit i svůj život."

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zapoj se také do projektu Dopiš příběh, se kterým kdysi přišla Siwa. Začátek tohoto příběhu najdeš u Amii, konkrétně TENTO článek.