Medailonky - č.2

1. března 2014 v 17:38 | Reina-sun |  Krátkosti
Jdu se pustit do seminárky. A doopravdy (i když to si říkám už celý týden prázdnin). Ale předtím se ještě podělím o druhý medailonek z Plzeňského výletu, zmíním milou důchodkyni.Prodavačka sedící za kasou je klasická znuděná důchodkyně. Má před sebou ještě tři hodiny šichty, to moc nepotěší.
Jdu na řadu až po T., která se směje snad jenom na mě. Paní už nestíhá ani zdravit, protože málokdo pozdraví ji. Hledí na ni skoro jako na robota, ale já vsadím na rozpustilost (vzhled skoro hippie mi k tomu napomáhá), vesele ji pozdravím, přidám široký úsměv, podám předem připravené peníze. Vyvedla jsem ji z míry, moc veselých a vstřícných lidí za den asi nepotká. Nervózně se usměje, snad z obavy, aby nebyla terčem kanadského žertíku či skryté kamery, si zachovává odstup. Tu korunu jí nechám a popřeju hezký den. To ji dorazí, udiveně mi přání oplatí a já vidím stále ještě překvapený úsměv na jejích rtech. Určitě zpestří zákaznici za mnou den a třeba jí práce uběhne rychleji. Možná se jí hlavou honí naděje, že mladá generace není tak docela zkažená...
Možná přijde domů a bude manželovi vyprávět o zvláštní blondýnce s růžovým šátkem ve vlasech, červenou kožíškovou bundou a dlouhou hippie sukní, která se na ni usmála. Možná se zítra taky na někoho usměje a dá mu naději, že všechny důchodkyně nemusí být zapšklé, staré a nadávající čarodějnice.Prostě si myslím, že je strašně lehké zapomenout. Na někoho, na něco. Ale ne každý si takový osud zaslouží, i když to jsou náhodní spolucestující :)

Seminárkám zdar!
Reina-sun
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Porcelánová baletka Porcelánová baletka | Web | 1. března 2014 v 18:42 | Reagovat

Tak to máš sakra pravdu! :-D Moc se mi líbil článek, je tak skvělý vidět, že někdo smýšlí stejně jako já! :-D :-)

2 vivienne vivienne | Web | 2. března 2014 v 11:02 | Reagovat

Hezký článek, asi to taky zkusím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama