Fantasíruj s Lucernou

9. prosince 2012 v 19:26 | Reina-sun |  Krátkosti
soutěž u Lucerničky pokračuje.... a tohle je můj literárno-umělecký (po) kus na téma: Fantasy. Respektive jsem napsala ,,povídku" a k tomu ilustrace, která se po mě chtěla :)


Odpradávna mezi sebou všechny živly bojovali o nadvládu nad světem. Všemocná Matka ale všechny plány živlů zhatila a tím znovu nastolila rovnováhu. Tentokrát byl zuřící boj nespoutaný, krvežíznivý a zničující. Válka mezi Znalci Země, Vědmami Vzduchu, Vyslanci Vody a Osidlovači Ohně se táhla napříč desítkami let, oslabovala celou planetu a učinila ji koulí bez ochrany odsouzenou k jistému zániku. A přesto se stalo něco, co chod událostí naprosto změnilo.

Jmenovala se Kaushima, byla to svobodná žena, která bojovala na straně Země a její nejčistší podstaty.
Její soukmenovci uznávali jen Matku, přírodu, kterou stvořila a žili v souladu s ní i vším živým. Věřili, že je vše spojené. Při narození dítěte se duše Siva - duch, který určoval přímé vlastnosti dítěte, spojil s duší Sika - to byla duše zvířecí podstaty. Obě duše vdechla do tělíčka novorozeněte s prvním nádachem sama Matka a tím navždy spojila svou Osobu s novým členem světa. Podle toho, kterou duši Sika Matka vybrala, mělo dítě schopnosti, které se už odmala učilo ovládat.
Kaushima měla dardolí Sika, které ji umožňovalo vidět do dáli a změnu v dardola. Dardola můžu přirovnat k sokolu nadměrné velikosti, ale je to značně přehnané přirovnání. Dardol má totiž, mimo jiné podivnosti, rozdvojený ocas a čtyři nohy. Nejvíce času ale tráví ve vzduchu, kde neslyšně plachtí a čekají na příhodnou kořist.
Když ale nastal boj, Kaushima se nejprve vydala po zemi a až uspostřed bitevního pole vzlétla. Vrhala se tu jedním, tu druhým směrem a svým tělem chránila své blízké. Vytvářela v tlapách obrovské zelené koule, které metala po nepřátelích, kteří se snažili zneškodnit ji pomocí svých elementálních koulí. Náhle se Kaushima vrhla střemhlav dolů a tím zachránila svého náčelníka, ale ji to bohužel zasáhlo dosti tvrdě. Zřítila se dolů a naštěstí se jí podařilo spadnout kousek od bitevní vřavy. Zatímco se Kaushima změnila zpět v člověka, protože jí chyběly síly na udržení zvířecí podoby, všechny čtyři armády se začaly stahovat a chystaly se nasadit své nejlepší mágy.
Vytvořilo se volné prostranství a všichni čtyři muži s největší mocí se začalo soustředit. Z jejich rukou začalo vyzařovat zprvu tlumené, pak zesílené zelené, modré, stříbřité a rudé světlo, které začalo jemně pulzovat. V různých okamžicích se obrovské koule uvolnily z rukou svých tvůrců a vylétly vstříc protivníkům. Snad zařídila Matka, že se síla každého živlu zastavila uprostřed volné plochy a srazila se. Ale nerozpadla se na kousíčky, nýbrž vytvořila těleso, které na okamžik zastínilo slunce a poté se rozprsklo na barevné jiskřičky. Dopadly na zem, země se pohnula a ze škvírky začal vyvěrat pramen. Byl horký a stoupala z něj pára vytvářejíc hustou mlhu. Břehy vzniklého potůčku se zazelenaly a vyrostly na nich čarokrásné květinky s omamnou vůní. Všechny jiskříčky tak vytvořily úžasnou krajinku. Všechny...až na jednu.
Jedna jediná duhový odlomek síly všech živlů se dostal až ke zraněné Kaushimě a lehce dopadl na její bříško. V tom okamžiku se Kaushima pomalu zvedla, zkusila hnout s končetinami a byla v pořádku. Ani památky nezbylo po smrtelném zranění. A právě tehdy ačal v jejím lůně klíčit zdroj síly tak obrovské, že se s ní dosud nikdo nesetkal....

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 t t | 9. prosince 2012 v 19:34 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=qcvRge0wyG4

prosím zhlédni video a dej like,koment nebo odběr(jde o the sims 3 roční období)

THANK YOU VERY MUCH

2 Gabux Gabux | Web | 11. prosince 2012 v 23:08 | Reagovat

Nádherné :)

3 vivienne vivienne | 15. prosince 2012 v 8:30 | Reagovat

kam na ty nápady chodíš? tohle je vážně skvělé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama