Listopad 2012

...jenom čas

22. listopadu 2012 v 10:02 | Reina-sun |  Na Téma
Čas na všechno a na všechny. Čas jít ven s přáteli, pobýt venku s mým pejskem, zůstat s rodinou a pak se zavřít a přečíst nějakou tu bichli.

Kniha
Nyní jsem přečetlla od pondělka knihy dvě, ale jen proto, že jsem marod a nemám na práci nic jinýho. Tak ta první byl Píseň ledu a ohně (kniha 1/ část1). Kámošky mi to strašně doporučovaly a jedna z nich mi ji i půjčila. TAk co, že...Chci si půjčit tu druhou část, protože to vypadá zajímavě. Už v první části bylo pár překvapivých momentů a to je u mě velké plus.U některých knížek odhadnu, jak dopadnou - aniž bych se koukla na poslední stránku! - nebo alespoň se splní směr, kam se to ubírá. Tady....jsem odhadla pouze to, že Bran žije. Ale jinak vůbec nespoileruju! :D Dlouho jsem si ale zvykala na kapitoly, které jsou psány z pohledu různývh postav. To je na jednu stranu fajn, ale dělá mi to kapku chaos v událostech.
Druhá knížka byla Probuzená - série Školy noci. Už to chci dočíst, jinak byla ztráta času, když jsem četla předchozí díly. Tak jsem to zvládla za den :P Byla taky půjčená od kámošky, ale od té druhé. O téhle knize se nechci moc rozepisovat - ono se to vyvine samo :)
Pak mám doma zase tunu knížek z knihovny (fakt by mi měl někdo říct, ať tam nelezu!). Annu Kareninu, Egypťana, Světlonoši, Dračí brána, Sestra,...Fakt to musim dočíst, tak jdeme k dalšímu bodu....

Rodinka + kámoši + pes
Tito lidé /pes jsou pro mě všichni stejně důležití. Potřebbuju trávit čas se všema, abych si pak nevyčítala, že jsem něco prošvihla. Chci dobře vycházet se svojí sestrou. Chci se scházet, jak se spolužáky, tak s kámoškou z Plzně. Chci být dobrou dcerou. A v neposlední řadě bych ráda stíhala gympl (hlavně si stihnout opravit tu fyziku :/ ). Taky jsem na základce chodila do útulku venčit pejsky...

Vidíte, čas je všemocný. Asi budu muset vymyslet nějaký rozvrh osobního času, nebo nevím.

Pozn. Horní odstavec patří k lucerně do soutěžky. Odkaz v horním boxu!

Podzim v kouzelném lese

11. listopadu 2012 v 18:46 | Reina-sun |  Otisky mých tlapek
Zdravím!
Omluvte moje výřečnictví, ale jelikož mám na pravé ruce stahovák, tak píšu levou. Jde to pomalu a blbě. Proto když se vyskytnou překliky, mějte trpělivost. Díky

Jsem přihlášená u Lucerničky (odkaz v volit. horním boxu) v neobvyklé soutěži a tento článek je o jednom zadání.
Zní: Jeseň / pro čechy podzim. Kategorie umělecká - tj. foto, obrázek apod. Měla jsem rozdělán obrázek tajemného lese a houbami, ke kterému mě inspirovala RPG hra Viaggio Astrale. Tak jsem tam jen přidala podzimní barvy a bylo.

Přímo k obrázku: Nesnáším suché pastely. Nekamarádím se s nimi, ale vzhledem k tomu, že doma nic jinéhoo nebylo, tak jsem to riskla.


Cobaltové (ve)verče

8. listopadu 2012 v 21:08 | Reina-sun |  Básničkosti
Básnička na Lucernin nápad (odkaz je ve volitelném horním boxu) o tom, jak si ke mně nakráčela cobaltová potvůrka :) Místy se nerýmuje a vypadává rytmus, nicméně úkol splněn :)

Byla jedna veverka,
nemalá a nevelká.
Hopká si to po stromech,
v snových končinách.

Přiťapkala k obydlí,
šup! A spadla do barvy.
Kožich modrý,
kobaltový...

Nevím, jak se ke mě dostala,
protože se polekala zrcadla.
Řekla: Kožich mám modrý, pomož mi!
Tak jsem jí šoupla do pračky!

Srst rezavá září čistotou,
až na drobnost malinkou.
Fousky modré zůstaly,
aby jí to připoměly.

Poprvé indiáni

2. listopadu 2012 v 17:43 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Další soutežka je u Lucerny - odkaz máte v záhlaví :) Takže jsem tvor soutěživý a snad i kreativní. No možná ne úplně kreativní, protože jsem vyrobila něco, co je pro indiány typické. LApač snů. Sestra je z něj unešená - má ho nad postelí. Ale je jí sedm let, takže nebrat vážně.
Tento čánek je taková rychlovka před prodlouženou :)

Ano, síť nevypadá zrovna symetricky,ale za to může ségra a můj vkus. Prostě mi to přišlo moc děravé. Prostředek jsem si dala, kam jsem se trefila. Pírka mi scházela, tak jsem použila korálky. Z kůže to též není, našla jsem tmavé klubko vlny. Alle i pokus se počítá!! :) Zkuste, těžké to není, jen prosím - mnou se neinspirujte - to by dopadlo! :D