Říjen 2012

1. Cache

26. října 2012 v 15:15 | Reina-sun
Možná jste už mnozí slyšeli o mezinárodním projektu Geocaching. Jde o hledání krabiček podle souřadnic či mapy. V krabičce se zapíšete - že jste našli a můžete si z ní vzít jednu věc. Ale pozor! Do krabičky musíte vložit věc od vás (stačí drobnůstky)! Jen si vzít a nic nedat se nesmí!! Navíc se při mnoha keškách (počeštěně) krásně projdete a navštívíte zajímavá místa. Samozřejmě se VŠECHNY nalezené kešky dávají zpět na místa, kde byly a přesně tak, jak byly dány! Nechceme si přece užít lovení jen my, ale chceme umožnit i ostatním!

Souřadnice, nápovědy a místa, kde jsou kešky najdete na této stránce -> http://www.geocaching.com
Zadáte lokalitu, např. kde bydlíte a ono vám to najde všechny kešky v okolí. Dole pod úvodním článek o určité kešce pak naleznete zakódovanou nápovědu. Buď si dejte práci a luštěte nebo dejte rozšifrovat. A pozor, není to tak lehké, jak se zdá...

Já jsem dnes se sestrou a psem navštívila kešku na Židovském hřbitově v Mariánských lázních. Sestra vložila knoflík a já zdobený kámen a lehké zamyšlení. Dávám ho i vám, aby jste nemuseli navštivovat Mariánky :) ( Vystupiji na cachingu jako lilkys :))

Mysleli, že jsou víc...
Vypálili, zničili a nezbylo téměř nic...
Křišťálová noc a ani špetka důstojnosti,
k mrtvým jako k živým...Pomoc, velebnosti!
Dnes mlha prochází kolem
a jen kamínky dávají sbohem...
...lidské krutosti.
(ale na jak dlouho?)

Ale myslím, že větší váhu to má, když to tam navštívíte a uvidíte můj rukopis... :)

Alkoholové kvašení...ehm mámení

18. října 2012 v 23:10 | Reina-sun |  Na Téma
Tak nejdřív dotazy na vás. Pijete alkohol? JAk často? Ožrali jste se někdy úplně do němoty?

TeĎ já :) Takže alkohol piju, ale ne tvrdý a dávám si velký pozor, abych se nikdy úplně neztřískala. Poprvé jsem se napila v osmi letech - nedopatřením! Spala jsem na Silvestra u babičky a ona nepije nic jiného než vodku. Bydlí v dvoupokojovém bytě a to ráno spala jakoby v kuchyni a já v ložnici. Vzbudila jsem se první, babi spala a já měla žízeň. Nechtěla jsem ji budit a proto jsem šla k UKLIZENÉMU stolku, kde ležela jedn ajediná sklenička na minerálku. V ní byl ani ne jeden centimetr čiré tekutiny. Já myslela, že je to voda a kopl jsem to do sebe, jakoby nic. To byl šok!! :D

Naposled jsem pila na dvoudennním zájedu do Strassburku na evropský parlament. Tu jedinou noc jsme s kámoškou vypily napůl jedno francouzský červený víno s colou. No ona je zvyklá, ale já jsem se cítila dost podivně, tak nějka jsem lítala a pak se mi i klížily oči. Ale nejlepší z toho večera stejně bylo, že jsme se hodinu dostávaly do láhve vína, protože jsme samozřejmě neměli vývrtku a jako zátky byl korek :D :D

Máte vy nějaké zážitky ohledně alkoholu?

Mimochodem, odsuzuju lidi, co se na každý akci vožerou jak prasata a neumí se bez alkoholu bavit. Ty fakt nemusim! Ale občas sklenička, dvě až tak neublíží. Pokud vám není pod patnáct...

Konečně je můj!! HAF!

14. října 2012 v 18:35 | Reina-sun |  Na Téma
O koho se jedná? O Badíčka ♥.

Konečně můžu říct, že je to NÁŠ dědula :) Je mu okolo 11- ti let a je to kříženec am.buldoka x staforda :) Od štěněte patřil dědovi a vyrůstal na zahradě. TAkže žádné procházky, jen zahrada. Po dědově smrti se o něj začala starat baička, ale byla v té době hodně nemocná. PAk dostal badík kýlu cca8 let mu bylo. Šel na operaci a po ní chvíli bydlel u nás v bytě. Mohli byste říct: ,,Panebože, takovej pes a najednou v bytě?!" Ale byl zlatíčko :) Zvykl si strašně lehko. Pak se mu kýla vrátila, tak musel znovu na operaci a rovnou ho pan veterinář vykastroval.
V tu dobu už se o něj babi starat nemohla a rozhodla, že bude 14 dní bydlet u nás, a 14 dní u tety. To bylo dost nešťastné rozhodnutí. Bad byl pořád zmatený a měl zažívací potíže. A pak babička zemřela. A co teĎ? Jediným koho poslouchal, byl můj táta a pak trochu já. My jsme se do něj zamilovali a každý loučení bylo nesnesitelný.Tak taťka konečně řekl DOST a za cenu výbuch vzteku tety a plačících dvou dětí, ho prostě přivez k nám navždy.


To je ten náš mazel :)

Zrovna dneska se nám porval s retrívrem. Má prokousnutý a natržený ucho, díru pod druhým uchem a otisk zubu nad okem. Odtrhávala jsem je od sebe já, krve z něj teklo - fakt jsem se strašně lekla! NAštěstí jsou oba v pořádku :)

Kdo nápad pro svou tvorbu nemá, zde ho hledá

6. října 2012 v 12:38 | Reina-sun |  Otisky mých tlapek
Ahojky člověci! :D
Jak jsem včera napsala to haiku...tak vám sem hodím to mé slavné ubrouskování. Carneval v Benátkách je, podobně jako v Riu, úžasný. Já jsem v Benátkách byla, ovšem bohužel ne na karnevale :/. Tak jsem si alespoň vyrobila obrázek. Z něj se mi nejvíc líbí ta žena ve fialovém. Ta v zeleném je tam skoro navíc, nebo podtrhuje krásu fialové.
Plus vám tu dám tři náměty na jakoukoli tvorbu (kresbu, povídku). To bych vás poprosila, aby jste odkaz na článek o tématu hodili sem do komentů :) Ráda bych se podívala :)


Ano, nejdřív to byl pouhý ubrousek, nyní umělecké dílo :D A zde máte detail :)


Ty malinkaté tečičky jsou ve skutečnosti zlaté třpytky, které podle mne podtrhují atmosféru :)

A témata: 1) Carnevalové nadšení
2) V Benátkách roku 1732 (prostě v minulosti)
3) Carneval teď

Wow, pokud něco stvoříte, fakt mi hoďte odkaz! Asi to pak shrnu do jednoho článečku :) Strašně se těším, jsem zvědavá!

Škraboška a žena v ní

5. října 2012 v 23:05 | Reina-sun |  Haiku
Dámička se škraboškou,
vyhlíží svého
ctitele milého.

Přijde? Ne? Kdopak to ví?
Peří nepoví,
bohové ji přehlíží.


Na zakládě ubrouskování z carnevalového ubrousku s krásnou ženou v masce a fialových šatech. Ukážu vám ji, myslím, nejen na obrázku :)

To jsem já ... a vy zkuste test

4. října 2012 v 19:09 | Reina-sun |  Na Téma
Ano, já. Líná jak veš, ale možná ještě víc. Jo, je to důvod proč nepíšu, ale na druhou stranu za to může gympl v druháku a 10 let starý comp, který v jednom kuse padá. Vidíte, zase hledám výmluvy. Typický.

Co dělá líný člověk?
Nu co, nic. Má něco udělat, ale nechce semu. V duchu si udává důvody, proč to neudělá. A když už je pozdě, tak je na sebe naštvaný, že to neudělala a je ve stresu.
Např. mám se učit na angličtinu. Ale přijdu domů a prostě jsem ráda, že sedim a po psychickém týrání v týdnu jsem úplně vyplivaná. Říkám si, toho moc není, naučim se to o přestávce. Nebo říkala, že píšem až příští týden, pohoda! A pak těsně před testem se bifluju slovíčka a jsem nervózní z toho, že to neumim. (Obvykle je z toho nejhůř va, ale stejně.)
Poznáváte se? Tak schválně, co vám vyjde v oddechovém testu :D

Upozorňuji, že na test nebrat moc zřetel, opět výplod mé fantazie :D

1.Co rád děláš?
a) Sportuju a někde běhám s kámoši.
b) Čtu si nebo dělám něco oddechového.
c) Sedím u telky či PC.

2. Když se MUSÍŠ učit, učíš se?
a) Mám to naučený 2 dny před testem.
b) Nehrotím to, ale den před písemkou se na to kouknu.
c) Škola je naprosto volná. Stejně je to jenom vopruz.

3. Radši si vybereš: sportovní den s kámoši x chatování?
a) Kámoši a sport. Nej kombinace.
b) Nic mezi není? Pokusim se přemluvit kámoše do čajky.
c) Chat. Mojí kámoši jsou jedině na netu!

4.Necháváš všechno na poslední chvíli?
a) Vůbec, všechno mam hotový včas.
b) Jak co, někdy se prostě stane, že nestíhám.
c) Vždycky všechno.


Většina a
Ty jsi fakt normální aktivista! Potřebuješ pořád něco dělat nebo s tebou není k vydržení. Trochu uber, jiank životem prolítneš a ani si ho neužiješ.

Většina b
Někdy se ti fakticky nechce a někdy jsi aktivní dost. Záleží taky na věci.Jen dávej bacha, aby to co nezvládáš nepřevážilo nad tím, co dáváš!

Většina c
Pc a telka, kámoši jen virtuální. Prostě jsi nejradši doma anic neděláš. Buď se ti nechce nebo ti právě dávají Ordinaci. Pozor na tloušťku!

Tak co, prošli jste? :D