Nepoučitelní a černí...

20. srpna 2012 v 0:08 | Reina-sun |  Na Téma
Známe citáty a pořekadla o tom, že pod svícnem největší tma, že svět není jen černý / bílý, atd. Ale řídíme se tím? Vlastně vůbec ne.

Proč když jsme na výsluní rozdáváme kamarádce, které život podrazil nohy, samé skvělé rady a pak když si nabijeme čumák my, nevzpomenem na ně? Neumíme je prakticky užít. To nám však nezabraňuje dělat ramena a vykřikovat je do světa. Koho to ale zajímá? Když je mi blbě a vidím všude černotu, potřebuju něco, co mi opravdu pomůže zvednout se a vpustit do života světlo. A tahleta moudra, mě vždycky spíš naštvou.
Jsme takoví, moc mluvíme, málo konáme. Jistě, že zajdu do tý knihovny a už brzo - jenže se to protáhne na měsíc a platím pokutu. Zaleju ty kytky v předsíni - a hle, ony nějak SAMY uvadly... Na takovýchto ,,stupidních" případech je to jasně vidět. A jak máte vědět, že až půjde do tuhého, zvednu zadek a půjdu hned?? Nevíte.

Ale ono vědět může být taky dost na obtíž. Když budu plná vědomostí, budu se jimi tak dlouho kochat, až je bez užitku zapomenu. Ale to se dostávám úplně jinam, pardon...

Vlastně jsem se chtěla zabývat jen tmou, ale nejspíš mám v hlavě moc myšlenek a nemůžu je momentálně zvládnout...
Je den a noc, tma a světlo. Jenže jako když je mlha - tedy šedivo, situace mají vždy plus i mínus. Vím, že se při čtení tohoto bouříte - vždyť to víte jako každý. Jenže pak na to nemyslíte, necháte se unést výhodami a pak naříkáte na negativy. Nebo naopak vidíte jen černou díru rozhodnutí a couvnete a pak jen závistivě posloucháte někoho, kdo se nelekl a vypráví o positivech. A dokud si tohle někdo neuvědomí, vždy to tak bude a náš život budou ovlivňovat barvy.

ČERNÁ či BÍLÁ cesta?!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama