Červenec 2012

7. Za barem - česká kuchyně čtyřchodová

7. července 2012 v 21:01 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
úkol: ,, Dnes budete mít za úkol vymyslet veršované MENU o čtyřech chodech."

hmm. Je to takové rychle stvořené, prosté, ale je to. To je hlavní, ne? Sem tam se to nerýmuje - verš je hoodně volný. Ale něco do sebe to má. Prostřeno s velkým Pé je pořad na primě, kdyby někdo nevěděl. Tak prosím, startujte své chuťové pohárky s českou kuchyní!


Přišlo ke mě Prostřeno,
ať nachystám večeři,
akorát bylo prostřeno,
hrnuli se ze dveří.

Předkrm - sýrová rolka s křenem,
voní,
snědli všecičko honem,
sloni!

Dále máme bramboračku,
sežrali i naběračku!
A co bude dál?
Vař, my máme hlad!

Kachna se zelím,
bílým či červeným?
pivo černý,
ještě dej mi!

A na závěr?
Palačinky na másle,
s vanilkovou zmrzlinou
vlastnoručně šlehanou!


Za barem - úkol č. 7 -> TADY

úkol 4. medvídci na vodě

7. července 2012 v 0:25 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Dalšího úkolu jsem se zhostila dnes ráno. Zněl: Dnes budete mít za úkol vymyslet hravou svačinku pro děti.

Jelikož jsem vyrostla na jogurtové a pečivové sváče, rozhodla jsem se pro jednu z těchto možností. Obložených chlebů je všude mraky, takže vyhrál jogurt.

Závody medvídků

potřebujeme: jogurt (klidně víc druhů), gumové medvídky, cornflakes / něco na ozdobu

Do misky vykydnu celý jogurt či dva. Já použila stracatelu a nějaký ovocný. Uhladíme povrch lžící a začneme aranžovat. Nejdřív ,,lodičky" z čokoládových cornflaků, na ně medvídky a okolo ,,rybičky". Klidně se může i nějaký topit :D

Zde:

a detail :)

-> můžete vidět i cílovou ,,branku" :)

Warování: U dětí hrozí, že sní jen horní vrstvu a zbytek nechají, pokud chcete docílit vyleštěné misky, přidejte do jogurtu lentilky či něco podobného :)

ZDE zadání úkolu...

1.ú-kol: čokoládová ... zmrzka

6. července 2012 v 8:08 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Opět zde! Zabrousila jsem do historie soutěže ,,Za barem" a našla jsem 1. úkol. Dnes budete mít za úkol namalovat do dětského koutku U dvou omalovánku na téma "ČOKOLÁDA".
Dívala jsem se k ostatním a našla jsem: muffiny, dorty, kinder vejce, tabulky čokolády, horkou čokoládu,ale čoko zmrzku jsem nikde nezahlédla. A napravuji to :) Můj děsivý výtvor naprosto nehodný 16-ti leté slečnny, nicméně je :)

-> představte si 2 kopečky čoko zmrzky a polevu z hořké čokolády a třešničku navrchu :)A ségřin výtvor (7 let), při němž se pětkrát urazila a 4x dostala záchvat ,,to nedokážu".-> na dotaz, co tam dělá sněhulák s holubem odpověděla, že ,,to jsou ty postavičky z vánoočního kalendáře, ne?" logiku to má...

TU odkaz na první úkol Za barem

5. Za barem - koktejlová

5. července 2012 v 19:38 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Zdravím moc!
Jistě jste už alespoň zaslechliněco o soutěži ,,Za barem". Letos probíhá druhý prázdninový ročník a já se konečně rozhoupala s účastí :) V oběhu je páté zadání - pro mne paradoxně první. Asi je budu dělat pozpátku :D

TU odkaz na zadání pátého úkolu ... Dnes budete mít za úkol připravit chutný mléčný nápoj.

Ve zkratce šlo o mléčné koktejly. Udělej, vyfoť, napiš článek a přidej odkaz. :) Já jsem se rozhodla pro poněkud odvážnou kombinaci :) Máte rádi míchanou kávova-banánovou zmrzku? Super, pak vás čeká koktejlek se stejnými příchutěmi :)

Banánové frappé-latté

Potřebujete: mléko, kafe (rozpustné) / kakao, banán, trochu vody, cukr a mixér ... ...

Prostě ,,našleháte" vodu s cukrem, kafem nebo kakaem - já nejčastěji kombinuju obojí. Pomalu přilíváte mléko - vysoká koncentrace. To udělá pořádnou pěnu :) Pak přidáte kousky banánu (můžete trochu rozmixovat v nápoji) a led. Zapíchnete brčko a posypete kafem na ozdobu :) Dobrou chuť!

Zde je výsledek:
a ozdoba :
a jak chutná ... hmmm

Ubrouskování

1. července 2012 v 23:44 | Reina-sun |  Otisky mých tlapek
Během školního roku o víkendu jsem byla pozvána ke kámošce na chatu. Chtěla jsem od ní naučit ubrouskovou techniku, protože doma má vyvěšené krásné obrázky. Nakoupily jsme tedy ubrosky a podklad a šlo se na to.

Nejdřív jsme na kartonovou podložku (na které bude obrázek) napatlali tmel a pořádně, rovnoměrně rozetřeli pravítkem. Pak přišla nejnudnější část - sušení. Poctivě jsme fénovali dobrých patnáct minut.
Poté jsme si naaranžovaly ubrousky, ze kterých jsme sloupali spodní vrstvy a zůtala jen potištěná strana. Uprostřed podložky jsme udělaly lepidlem čáru, přiložily jsme onen ubrousek a štetcem namočeným v lepidle (Herkules) jsme přejížděly po ubrousku. Normálně přes obrázek. Nechat uschnout.
A už jenom domalovat! Na svém prvním výtvoru jsem zvýraznila stonek tmavě zelenou temperou a květ vyťupkovala o něco tmavší oranžovou. A dotřpytkovala světlem zelenými třepetalkami.
Druhý obrázek jsem moc neupravovala, jen motýlci trošku zoranžověly pod mým štětcem.


detail:


detail:


Jsem na sebe pyšná, napoprvé se mi moje obrázky i líbí! Juhú! :D

P.S. Ale kvalita fotek strašná. Pardon!