Day 1. Kim

17. června 2012 v 15:05 | Reina-sun |  Úplňkové nářky

Day 1.

Moje první výprava do útulku za účelem výchovy psů. Včera v jednu hodinu jsem vyšla z domova a do útulku jsem dorazila ve čtvrt na dvě. Pan S., který má útulek na starosti, mne tentokrát uvítal trochu netradičně. Obvykle jdu s ním dovnitře, vyberu si pejska a je to. Někdy mě poprosí abych vzala ven konkrétního pejska, protože mu musí vyklidit kotec. Ale nikdy mi takřka beze slova podal vodítko s pejskem a zavřel mi před nosem!
Pes byl můj starý známý, vypadá trošku jako ohař zkřížený s dalmatinem :D Hned jak jsem ho viděla, měla jsem pro něj jméno: Kim.


Začátek proběhl trošku v poklusu. Kimík letěl vpřed a já za ním vlála na vodítku. Čím dál jsme byli od útulku, tím klidnější byl. Šli jsme přes louku, kde jsem ho pustila. Nejdřív s vodítkem, musela jsem zkusit jestli vůbec přijde. Přišel a dostal piškot. Pak už lítal kolem mě i v lese. Připla jsem ho znovu na vodítko a zamířila k řece. Bylo vedro, Kim měl jazyk vyplazenej, tak jsem ho chtěla zchladit. To jsem se ale spletla! Napil se, ale vlízt dovnitř, to ne! Naonec jsem vlezla dovnitř já. Voda studená, ale za chvíli se mi tam i líbilo! Kim se spokojil z pocákáním a společně jsme se uvelebii na kameni, abych mohla zapsat jeho charakteristiku. Celou dobu mi funěl za krk a strkal hlavu pod ruku na pomazlení! Zlatíško.

Shrnutí: Nevypadal, že by si na mě vvzpomněl. Na začátku rozjívený, pak klidný jako beránek. Vodu nesnáší jinak než v tlamě, společenský je - neustále prosí o podrbání. Musel mít v minulosti dobré zážitky, nebojí se a je učenlivý. Naučil se povel SEDNI. Ke mně přiběhl vždy, když jsem zašustila pytlíkem s piškotama :D

Jaké jméno se k němu hodí podle vás? :) ( Pokud jste stále na pochybách, je to kluk :D )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 realitta realitta | Web | 17. června 2012 v 15:16 | Reagovat

Velmi krásny hauko :D

2 vivienne vivienne | Web | 22. června 2012 v 16:24 | Reagovat

je krásný a tobě gratuluji k prvnímu úspěchu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama