Duben 2012

Zadání 4. a jediný obrázek k hodnocení

29. dubna 2012 v 16:16 | Reina-sun |  Má Blog.cz fantazii?
Ostudy! Jediná blogerka měla tu kuráž a chuť stvořit něco bílo-paňovitého. Díky ti!! No dobrá, dám šanci i ostatním tedy znovu. Upřímně jsem přemýšlela, že to skončím, ale napadlo mě dobré téma (mně tak připadá) :)

Znovu díky holy26! Tohle je tedy bílá paní podle ní! :)


Ruce by šly vylepšit, ale líbí se mi její výraz :) Jsem ti opravdu vděčná!

Zadání další:
Jděte na seznam.cz -> horoskopy. Pak si stačí vybrat jakékoli znamení. (Vaše, babičky, ségry, bráchy - je to fuk!) Klik na znamení a nahoře najdete jako třetí červený odkaz - Charakteristika znamení. Pročtete si a podle ní nakreslíte. Lehké, což? :)

Hodně štěstí i zdaru!

jedna Andula

22. dubna 2012 v 20:00 | Reina-sun |  Otisky mých tlapek
Neboli papoušice vlnkovatá v mém podání. Měla jsem chuť nakreslit něco barevného a živého. Pomohla mi sestřenka (5 let), která mi přinesla knížku Putování za zvířaty, tuším. A prý chce jednoho ptáčka a motýla. Motýlka jsem splnila a ona si ho hnedka odnesla domů, takže toho vám neukážu :)

Ale ukážu vám Andulku. Samozřejmě s chybami, jak jinak. Ale najděte si je sami :)

2. hodnocení - 3.téma

15. dubna 2012 v 9:05 | Reina-sun |  Má Blog.cz fantazii?
Tak Skylla se vám nelíbila? :D Je pravda, že to bylo dost těžké téma, ale život není peříčko :) Snad se příští zadání bude líbit víc :) (Kdyby jste měli nápady na další týdny -> koment, budu jen ráda :))

Tak se jdem mrknout, jak si s tím poradila holy26. Nakreslila Skyllu, tuším, druhého typu s těmi psy. Ti psi byli obzvlášť těžcí a proto ji velmi obdivuji. Líbí se mi ty rudé nehty spolu s drsným výrazem. Vlásky rudé jen dokládají ptotiklady (horní půlka rudá, dolní spíš do modra :)) A už obrázek:


Děkuij moc!!

Další zadání bude trošku novodobější, nebude již pocházet z antiky nýbrž ze středověku. Každý pořádný hrad, zámek či pevnost má svoje strašidlo nebo zjevení. A já po vás chci Bílou paní nebo jejího zachránce :) Dnes vše v jednom popisu... hodně štěstí! :)

Bledá, přízračná osoba plující chodbou v měsíčním svitu. Obličej strnulý, šaty bílé, pokožka průhledná. Šaty posázené perlami a drahokamy se blyští a postříbřený opasek zvýrazňuje útlý pas. A na něm visí svazek klíčů od sklepení. Čeká, až ji někdo vysvobodí. Mladý jinoch v drátěné košili se neohroženě blíží. Má meč, ale k ničemu. Bílá paní jím projde a on nechtěně zavadí o její pás. Lahodně zazvoní. Zkusí ho sejmout z jejího trupu, ale jde to špatně. Nakonec se podaří! Trpělivost, dobrá vůle, odvaha a ctižádost dělají mnoho.

Barvičky ve vlasech

14. dubna 2012 v 20:09 | Reina-sun |  Na Téma
Konečně se opět rozjíždí ,,můj" klub Snílků :) První Téma Týdne, na které jsem narazila v nové éře. Úkol: Barvy vlasů První, co mě napadlo při prvním slově byla DUHA. A druhé je jasné. Přemýšlela jsem nad formou. Próza, báseň nebo umění? (vše v uvozovkách) Nakonec jsem kombinovala. Nejdřív kresba a pak jsem na stejný papír připsala, ani ne básničku ani ne klasický text. Dejme tomu, že to jsou věty, které mají rytmus a někdy i + - rým.Prosím, s xichtem jsem se nepárala, spíš vlasy. (i ty nic moc) Celkem cca 30min (i s textem) :

Jelikož text nevidíte celý a asi byste ho ani nepřečetli, radši ho opíšu do elektronické podoby.slyzy roní

pod úhlem slunce.

Nad čím hlavu skloní,

paní Duha?Slzy tečou,

barvy se mění.

Kdoby jí záviděl barevný přeliv?Ta kratičká chvíle

zármutku jejího,

kdo za to může?

Barvy jara, léta i podzimu.Bohyně chystá hostinu.

Když duha vchází,

všem vlasy září.....a ničí se.Snad se líbí Snílkům i dalším smrtelníkům!

Fantazie - Vyhodnocení + 2.zadání

8. dubna 2012 v 20:00 | Reina-sun |  Má Blog.cz fantazii?
Po krásném týdnu, kdy bylo možná cítit ve vzducha pravé jaro, se vracíme s ,,Fantazií". Jsem ráda, že se někdo zúčastnil, moc děkuji holky :) Měli jste za úkol nakreslit démona nebo anděla. A teď k příspěvkům...


První (snad ten samý den) odkomentovala Inu~ (panička Saimonka, aby bylo jasno :D). Vytvořila něco démono-andělského. Hodně se mi líbí vlasy a rudé očko, které mi připomíná terminátora. :D I já takové oko měla, když mě oslnil foťák :D A ty uši! Hezčí bych mu je teda neudělala! Podle mě hezky ztvárněné :)Další byla holy26 (odevzdala v neděli). Rozhodla se ztvárnit světlejší stránku nadpřirozena - anděla, jak jistě poznáte. No není roztomilý? Možná na první pokus, ale za to povedený. Má v očích nádherný pohled a i křídla se povedla. Je tam hezké zvýraznění linie. A dobrý nápad s tím zářením! :)A další ,,dvojka", která se účastnila je zde! Tvoří ji Sayuri-sama & Takami-chan. První slečna si vzala do parády anděla :) Pěkně zpracovaný prostor (dveře) i póza. A líbí se mi její přeliv :D


A druhá dala zrodit Démonovi, který se v zrcadle zhlíží. Ta náušnice je suprová! Sice by mě nenapadlo ji tam kreslit, ale ty jsi geniální :D A kusy ,,šupinek" jsou velmi věrohodné...A ještě se přidala Lily Addams Skřetečková! Moc se omlouvám, tvůj výtvor jsem samozřejmě dodala! Krásně jsi si pohrála s křídly a peříčky na nich. Vlásky jsou úžasně jemné! Tvoje představa anděla je moc krásná :)


Všem moc děkuji za účast, odvahu, včasné dodání a za potěšení mé duše :) Výtvory se povedly!!

A nyní už zadání 2.kola. Doufám, že účast bude stejně hojná nebo přijde více lidí :) Jsou to úryvky z řeckého Homérova eposu Odyssea. Popis se týká bájné obludy Skylly. K mání jsou dva popisy (oba se týkají Skylly) a je jen na vás, který vám bude bližší... Hodně zdaru!

"...v nitru vysoké skalnaté hory vysoko nad mořem je veliká jeskyně, kolem i vevnitř je hustá mlha, tam bydlí Skylla. Hrůzou před ní se třesou i bohové. Štěká, kňučí a vyje, je strašnější než saň. Má šest párů noh, šest dlouhých krků, na konci každého má velkou hlavu, otevřenou tlamu se třemi řadami velikých zubů. Když pluje kolem loď, těmi tlamami uchvátí i šest plavců najednou. ... "

NEBO

"Až připlujete k Sicílii, držte se stále vlevo. Musíte se vyhnout mořským příšerám Skylle a Charybdě. Skylla sídlí na pravém břehu, ukrytá v jeskyni. Až k bokům se podobá krásné dívce a svou půvabnou tváří láká koráby ke skále. Dolní část je podobná obludné rybě. Je obrostlá modrými štěkajícími psy."P.S. Když se tak koukám výš, říkám si, ještě že jsem tam nedala svůj výtvor. Vypadal by jako letadlo na ovládání proti pravým kolosům...

Z deníku -> Dešťová

6. dubna 2012 v 20:44 | Reina-sun |  Haiku
Dnes jsem byla násilně přinucena k utření stále se nanášející prachu v mém pokoji. Nakonec to ani tak nebolelo, ale když musím, nechce se mi o nic víc.
Nicméně jsem našla ,,deník" (pokud se mu tak dá říkat.) Psala jsem do něj zážitky z mojí první brigády (PT) a prvních školních dnů na gymplu. Pak mě to zase omrzelo.

Ale! Při listování a šťourání se v minulosti jsem našla dvě krátké haiku? básničky? NEvím. je to jenom na náladu a přišlo mi správně to sem zveřejnit. Tady je první, krátká.

Velké tarotování

1. dubna 2012 v 15:52 | Reina-sun |  Úplňkové nářky
Věříte na tarot? Na věštění z karet a předpovídání budoucnosti?

Dneska jsem zkusila podle nějakého návodu, věštit sobě a kamarádce Milostný tarot, při kterém se používali klasické kanastové karty.

Nejdřív sobě. Pár věcí solidně vyšlo. Ale říkám si, to bude jen náhodička, tak to zkusím ještě Natce.

Natčin příběh: Chodí s P. už dlouho. Něco přes rok. P. je hodný, ale asi až moc. Je s ním nuda, už si tolik nerozumějí. A N. se zamnilovala do našeho nového spolužáka R. Jenže P. je na ní totálně závislý, tak ho nemůže opustit před příjimačkama atd. (já toho vím víc)

A vyšlo: Momentálně se jí daří všude, až na lásku. Mají rozdílné názory a jen tak se neshodnou. Naslouchá mým i matčiným radám a chce je poslouchat, ale vře to v ní. Čeká, že se všechno vyřeší samo, že do toho nebude muset zasahovat a ono to vyšumí. Nová láska má velikou šanci na dlouhodobější záležitost. Ten, koho miluje, jí spadne k nohám. Měla by se sama rozhodnout, co chce.

Už o tom s N. debatujeme měsíc a došy jsme ke stejným závěrům. Že by to fungovalo?? Napište své názory... A pokud byste chtěli něco vyvěštit, napište dolů a já se pokusím :) Strašně mě to totiž baví!

Fantazie blog.cz: Zadání první

1. dubna 2012 v 9:00 | Reina-sun |  Má Blog.cz fantazii?
Zdravím 1. dubnovou neděli od PC obrazovky! :)
S potěšením Vám oznamuji, že tímto datem započíná historicky 1. AUTORSKÝ PROJEKT: Má blog.cz fantazii?

Milí blogeři, blogerky,
nezklamte mě! :) Psali jste vesměs pozitivní ohlasy, tak doufám, že účast bude hojná! A nyní už ikonka (kterou bych vás poprosila dávat do každého článku vztahující se k tomuto projektu) a 1. zadání :)


Je taková dost nic moc, ale postačí :)

Na zkoušku jsem se rozhodla pro úryvek z mého hodně starého díla - Démoní láska.
Můžete se zcela nechat unést svou fantazií. Neměli byste obkreslovat či kopírovat, prostě si to jen představte sami. Nakreslete tedy jednu z dvou hlavních postav: Anděla či Démona nebo klidně oba, to je na vás :)

,,Díval se do zrcadla. Odráželo se v něm jeho hnědé, šupinaté tělo a matně se lesklo ve svitu pochodní, které osvětlovaly tmavou místnost. Ocasem nervózně švihal ze strany na stranu, však proč? Byl tu sám, zdánlivě neměl žádný důvod k rozrušení. Ale jen zdánlivě. Věděl, že přijde. Zatím se nikdy nezpozdila - ještě pár minut.
Už je tu. Cítí její přítomnost,když otáčí svou neforemnou hlavu se špičatýma ušima směrem ke dveřím. Obě masivní křídla se otevírají a dovnitř vchází dívka, anděl. Vlnité blonďaté vlásky lemují skoro křídově bílý obličej. Její světlounce modré oči se na něj upírají a on z nich čte jediné: touhu."

Moc popsáni nejsou, takže se opravdu čeká jen na vaši představivost :)

Čekám na vaše odkazy sem pod tento článek do 7-8.4. Osmého bude shrnutí, tak abych měla čas na článek :)

S pozdravem a přáním štěstí -
Reina-sun