Co by kdyby

19. února 2012 v 16:11 | Reina-sun |  Na Téma
Úvahoidní úvahy aneb snažím se myslet...
Kdybych se rozhodla jinak, kdyby udělal tohle a ne tamto... Známe všichni. Když už se jednou rozhodneme, nedá se to vzít zpět. Můžeme se tím zaobírat a někdo k tomu má tendenci (já). Jsem Váha, tak váhám. Než něco řeknu nutí mě to nejdřív přemýšlet, což se může zdát jako výhoda. Výhoda a prokletí zároveň. Protože když nad něčím přemýšlím, obvykle se dostanu k úplně jiné věci, k jinému závěru. A to se ve fyzice důrazně nedoporučuje.
A pak, když se konečně rozhodnu a řeknu svoje stanovisko, pa dlouho přemýšlím, zda jsem udělala dobře. Pomáhá mi, když si uvědomím, že ani jedna možnost není špatná. Jenom by se mi život točil jiným směrem.

Jak už víte, dělám tohle ,,KDYBY" i po přečtení chytlavé knihy, jejíž hrdinové a jejich osudy mě zajímají. Teď jsem dočetla Pokrevní pouto od Richelle Mead. Zprvu, když o ní kámoška básnila, jsem ani necítila potřebu jí číst. Prvních pár stránek jsem sotva udržela otevřené oči. Jenže najednou se děj roztáčí...
Před spaním si přehrávám v hlavě různé scénáře. Vžívám se do rolí různých postav a přemýšlím, jak by se chovali za nějaké situace. A to mě baví :)

Takže závěr: ve skutečném životě radši nechat ,,kdyby" spát. A nepřemýšlet nad rozhodnutími příliš dlouho, protože se klidně může stát, že vám příležitost projde před očima a zmizí v dáli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivienne vivienne | Web | 24. února 2012 v 19:14 | Reagovat

Mám podobnou vlastnost jako ty. Taky všechno rozebírám, zkoumám a přemýšlím o tom.

2 Hanka Rose Hanka Rose | Web | 26. února 2012 v 17:36 | Reagovat

Jo, taky si myslím, že je špatné, moc dlouho přemýšlet co by kdyby, ale taky to dělám. Občas. Hlavně po něčem. Něco řeknu a někde jsem a pak si to celé přemítám doma v hlavě, před spaním, a nemůžu na to přestat myslet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama