Leden 2012

Dokáže Bůh překonat i náš charakter?

22. ledna 2012 v 17:12 | Reina-sun |  Na Téma
Znovu se podívá.
Vidí, panebože, ona vidí! Nemůže si na to pořád zvyknout. Už ví, jak vypadá modrá a jak zářivě bílý je sníh. Je to neskutečné.

Zhruba před rokem se na Štědrý den modlila k Bohu. Prosila ho, ale ne za sebe. Za mnoho jiných jiných lidí, kteří potřebují pomoc. I když sama slepá, přispívala nadacím, rozdávala jídlo bezdomovcům a chodila za postiženými dětmi. Byly její oporou a ona jejich.

Tohle je odměna.

***

Myslíte, že ano? Je tam opravdu? Bdí nad námi, protože nemá nic jiného na práci? Je skutečným řešením problémů? Podle mě ne.

Možná tam je nějaká síla. Snad. Ale bez lidského přičinění a snažení nám nic neulehčí. Neodsuzuji věřící ani bezbožné. Možná proto, že stojím na hranici a nevím, kam vkročím.
Nedokážu všechno schovávat za Boha. Je lehké říci, že za všechno může Bůh. Ale postavit se mu i sobě, překonat osud a jít svojí cestou, to je mnohem větší hrdinství.

Hodila by se pokora. Ať jsi onen či tamten musíš něčemu věřit. Něčemu, co tě chytne za šos a udrží Tě nad hladinou sebe rozbouřenějšího moře. Proč to nezkusit? Třeba jsi Bohem právě Ty. Můžeš si za příkoří i za úspěch. Nebo je všechnoosud a náhoda neexistuje.

Co myslíte?
Načmáráno - Psík sem a tam

9. ledna 2012 v 19:38 | Reina-sun |  Otisky mých tlapek
Nakresleno hned po novém roce - 2.1.2012 Hezký datum, samé dvojky a jedničky - jen ta nula to tam kazí. Nechci se chválit, ale líbí se mi to. Tak doufám, že se uplatní přísloví - Jak na Nový rok, po celý rok.

Neškodilo by...


8.1.2012 jsem dopsala citát. Ani se nevztahuje k obrázku. Al to máte fuk, hlavní je, že se mi začínají rozhýbávat mozkové závity! Od tý školy nemám teď vůbec pokoj, když se uzavírají známky. PUF!

P.S: sestra mi na to řekla, že ten pes vypadá jako nějaká Trixie(?) z Lady a Tramp. Každopádně je roztomilý, ne? :)

Soutěž: Týdenní psí sestřihy

2. ledna 2012 v 14:33 | Reina-sun
Lidičky, lidičky! Zdravím vás po vyčerpávající Silvestrovské noci :) Já, jenž se stále nějakých projektů či soutěží účastním přicházím konečně též s jedním projektem. A tím projektem jsou ...*fanfáry*

TÝDENNÍ PSÍ SESTŘIHY

Ovšem pozor! Nenechte se mýliti názvem! Nejde o módní soutěž sestřihů srsti, ale o krátká videa věnovaná týdenní aktivitě psího miláčka. Určitě váš pejsánek někdy něco provede nebo udělá zajímavý kousek, který byste si rádi uchovali v paměti. Nebo se chcete pochlubit jedinečným tréninkem? Čtěte níže...

úkol: Natočit či nafotit (nejlépe mixnout oboje) materiál na němž je hlavně váš pejsek a poté ho sestříhat do videa
video: délka - okolo 5 minut ,
vytvořené nejlépe na youtube, po domluvě možné i jiné servery

průběh: Každý týden budete mít možnost se přihlásit. V jednom týdni se utká 3-5 videí (podle zájmu). Já a ctěná porota z každého týdne zvolíme nejlepší video. Na konci této soutěže se všechna týdnová vítězná videa utkají ve finále!

výhra: můžete vyhrát nějakou dobrou žvýkací kostičku pro pejska
trvání: odhadem 1-2 měsíce (možnost prodloužení či zkrácení)

Porotci: 2 + já
*kdo chce porotcovat, ať napíše do komentářů : Nick , email + blog, důvod (proč by chtěl být porotcem)

* sama si vyberu porotce, není to stylem, kdo dřív....jasné?

Pravidla:
Každý se smí přihlásit jen jednou do klání! Ale je tu možnost udělání odlehčujícího videa** pro zábavu. V tomto případě může být námětem jakékoliv zvíře :)
Video smí být doplněno hudbou.
Vše, co se objeví ve videu ( s výjimkou hudby) musí být vaše!
Námětem jsou psi, takže videa s ostatními mazlíky nepříjímám! (S výjimkou odlehčujícího videa**)
Pes nemusí být váš! Klidně natočte psa kamarádky, babičky nebo známých!

TIP na závěr: Ve videu by se měl objevit nějaký váš komentář a třeba i stručná charakteristika pejska.

Zatím pište pouze ohlasy, na blog vám dám vědět až započne první týden! Děkuji a doufám, že se alespoň pár lidí zúčastní. :)

Stopy sněhu

2. ledna 2012 v 10:07 | Reina-sun |  Haiku
Podívám se ven,
a vidím stopy sněhu.
Už ubývají.

Už se vsakují,
do trávy promáčené,
nezabělá se.

Přesto nechal v našem srdci,
bílou stopu a touhu po ní.

***
Haiku, vymyšlené při pohledu z okna. Sníh už zase slezl. Sem tam se bělá malý kopeček bílých vloček, ale dlouho už nevydrží. Je mi smutno. Zima bez sněhu už není zimou. Kde jsou ty bílé časy? Kdy jsme sněhu měli po kolena a nadávali, že je ho moc.

Rozpustily se ... ve vánici.