Prosinec 2011

Abyssin projekt - deník 2012

29. prosince 2011 v 19:53 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Tak se tímto přidávám do akce u Abyss.Má název PUTOVNÍ ČTENÁŘSKÝ DENÍK 2012.

Abyss vybere diář a ten se bude posílat po účastnících. Každý ho bude mít 14 dní. Zapisují se do něj myšlenky, které nás napadnou při čtení knih. Myslím, že nápad je to skvělý, nýbrž spousta mých myšlenek zaútočí na mojí hlavu právě při četbě.


Kdo se chce přihlásit, má poslední možnost! Přišhlašovat se je možné pouze do KONCE ROKU 2011!

Letošní

25. prosince 2011 v 12:34 | Reina-sun
Výjimečné...Prostě originální... Kdo? Vánoce!

Takhle jsem se už dlouho nepobavila! A to u kulichů! Mamka se rozhodla, že celé rodině koupí kulich. Sestra z toho byla mírně řečeno nepotěšena či se dokonce cítila utiskována.
Ale jakmile se kulíšky s bambulí a dikobrazími ostny nasadily na hlavy - propuklo to. Ten spontání, upřímný smích vycházející z našich hrdel a trvající okolo deseti minut.
Po ztichnutí babička konstatovala, že se takhle smála naposled v patnácti.Ale to si taťka nasadil mamčinu pokrývku hlavy a my jsme prostě nemohli. Zkoušeli jsme ho asi půl hodiny - vystřídali se všichni členové rodiny (málem i pes!) a při každém pohledu do zrcadla jsme šli do kolen.
Málem by začal smích nanovo, chtěla jsem totiž vyzkoušet ty aktivity, co jsem dostala. Dospělí to moudře odmítli, možná k tomu přispělo, že byly dvě hodiny ráno, ale každopádně udělali dobře. Jinak se mohlo stát, že bychom neschopni pohybu a nadechnutí, zůstali ležet pod stolem. ( A nebyla to vina, těch vodkových panáků).

A co vy? Byli pro vás letošní Vánoce něčím jiné?
Kdy jste se naposledy od srdce zasmáli?

Tady máte důkaz, že nepotřebujete k pěknému dni 3D televizi a notebook atd.

Fantasy na stříbrném plátně.

11. prosince 2011 v 22:12 | Reina-sun |  Je dáno
Zúčastním se (ač pozdě) projektu ,,Fantastické Vánoce" . Je to akce o názorech a to se mi líbí. Navíc je celkem fajn i nápad, takže proč to nezkusit :)

Já a filmy. Hm, to bude na krátké povídání. Většinou jsem pro knihy. FIlmy mě moc nelákají, protože už někdo dal postavám konkrétní podobu, která je vhodná tak pro lidi bez fantazie. Mě baví si postavy představovat dle svého a jakmile už to někdo udělá přede mnou ztratí to kouzlo.

Ale třeba Letopisy Narnie jsem první viděla film. Nebyl špatný, tak jsem se rozhodla i pro předlohu. To jsem přečetla pár dílů a stačilo mi to. Filmové pokračování jsem neviděla a ani nevím, zda chci. Podle mě dobrá fantasy, ale jen do určitého věku.
HP se proměnil z pohádky na (skoro) horor. Některé efekty jsou dost přehnané a nemusely by být. Ale vcelku ujde.
Přesto prostě preferuji knihy. Filmy jsou mnohem pohodlnější a vyhovují nečtenářům. Ale co ta atmosféra?

Kniha, oheň v krbu a ticho, přehlušené občasným prasknutím dřeva. Venku zuří vánice a vy v teple domova máte před sebou kouřící se hrnek výborného čaje a pořádně napínavou story. NEvšímáte si, co se děje venku, ale když přeci jen pozvednete hlavu, jste rádi, že jste pěkně pohodlně někde uvnitř.

Tak by vypadala moje ideální chvilka četby. Až na to, že doma žádný krb ani vánici nevykouzlím.

* Teď si představte adventní věnec se třemi zapálenými svíčkami. *

Bajka - Mřenka, co chtěla porazit žraloka a porazila pýchu

3. prosince 2011 v 17:55 | Reina-sun |  Krátkosti
To jsem se zas do něčeho pustila! Jak vyplývá z názvu, pustila jsem se do bajky.
Je to taková naivní, skoro mi to přijde jako pohádka. Ale opravdu jsem ( a nejsem) ve stavu, kdy bych byla schopna vymyslet něco kloudnějšího. Tak přeji příjemné počtení :)