Jak víte, že nějakou mám?

28. listopadu 2011 v 8:42 | Reina-sun |  Na Téma
Nevíte. To je na mě, co vám prozradím. Můžu vám napsat, že zbožňuji Bellu. Vy byste si řekli:,,Jé zase Stmívání" a zdrhli nebo ,,Ta je přesně jako já" a byli byste happy. Přitom ale nezáleží na tom, zda je to pravda. CHci tím jen říci, že si sem můžu naškrábat cokoli a vám nezbývá než věřit. To je - anonymního blogu. Ale je to zároveň i +, protože se člověk může zkráslit, jak chce.
Uf, doufám, že tu zbyli ještě nějací féroví blogeři...:D


Nejde o oblíbenou postavu jako takovou, ale i o to, kdo ji napsal. Pokud autor vykreslí úžasný příběh v čele s princeznou dobra a popíše její miloučké a sympatické vlastnosti autenticky - zamilujeme si jí. I kdyby měla velký nos. Pokud ale autor lépe popíše zlé vlastnosti Královny Zla, může se nám víc líbit ona.
- Tolik k předsudku č1 - Oblíbené postavy musí být kladné

Charakter, jež se mi uhnízdil v srdci je pan Heathcliff spisovatelky E. Bronteové. Zalíbil se mi víc než pan Linton, možná proto, že v jeho životě by mohla hrát slušnou roličku KDYBY. Kdyby se k němu děti chovaly vlídně, třeba by se změnil. Kdyby si vzal Kateřinu, změnila by ho láska. A tak dál.

Opravdu dost lidí se zaměřuje na Stmívání či HP. Možná opravdu zbožňují tyto postavy, ale jelikož jsem dost podezíravá, řekněme, že ne. Třeba se nechali jen ovlivnit tisíci lidí. Možná by se cítili méněcenní, kdyby tyto charaktery alespoň nezmínili. Je dokázáno, že v davovém šílenství je polovina až 3/4 pohoršena a vůbec se k tomu nechce znát. Další kniha měla pravdu: ,,Ovládají nás slabí jedinci, kteří jsou lepší v proslovech."

Tuším, že to byla kniha od M. Berbery - S elegancí ježka. Zde jsem si neoblíbila žádnou postavu. P. Michalová raději nechává působit předsudky než aby se pokusila něco změnit. Druhá hrdinka nenachází štěstí v bohatství, protože prakticky nemá rodinu. Každý se věnuje svému a s kým žijí je jim fuk. Ale dobrá kniha pro nemocné - zamyslíte se, proč jsme na světě a třeba se ve vás probudí chuť žít.

Jediní knižní hrdinové mě zatím nikdy nezklamali - psi. Čtu o nich naučnou literaturu a jsem si jistá, že oni jediní jsou o krok napřed. Nikdo nedokáže vylíčit psí chrakter lépe než ten, kdo se psy žije. Zmíním knihy S. Corena a K.Lorente (život se psem není pod psa).

p.s omlouvám se za ten praštěný úvod, ale musíte uznat, že je to fakt...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luciebeth Lonely (Samotářka) Luciebeth Lonely (Samotářka) | E-mail | Web | 28. listopadu 2011 v 10:44 | Reagovat

Já mám radši záporáky, nebo normální lidi s dobrými i špatnými charakterovými vlastnostmi. ;)

2 Fantaghira Fantaghira | Web | 28. listopadu 2011 v 19:30 | Reagovat

Když jsem četla jméno Bella, napadla mě jenom Bella Lestrange z Pottera... No jo, když někdo nezná Twilight :D A zrovna tu Bellu mám totiž ráda :)
Ono ani nezáleží na tom, jestli je postava kladná nebo záporná, ale jestli se s ní čtenář dokáže ztotožnit, jestli jí chápe.
Mimochodem k těm psům - znáš knížku Robin od Zdeny Frýbové? Jestli ne, doporučuju ;)

3 Lenča Lenča | E-mail | Web | 28. listopadu 2011 v 23:27 | Reagovat

K Heathcliffovi jsem taky vždycky měla spíš kladný vztah, bylo mi ho pořád svým způsobem líto. Eleganci ježka jsem četla mockrát a mám paní Michelovou ráda, přestože to, co píšeš ty, je taky pravda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama