Je to problém? JE!

22. září 2011 v 18:04 | Reina-sun |  Na Téma
,,Je pěkné, když lidé na veřejnosti tvrdí, že každý je jiný a není třeba za to trestat. Šikana a pomluvy se ale pořád dějí za zády těch, kterých si vážíme."

Kdo to řekl? Já. Napadlo mě to zcela náhle, ale uvědomila jsem si tu pravdu. Při češtině jsme se bavili o obrazech. Jakto, že na někoho působí tak a na druhého onak?
Odpověď: Každý je jiný a jinak vnímá krásu.

Ano je to pravda. Každý jinak stravuje bolest, prožívá lásku. Každý se jinak směje.Někdo, když uvidí mrtvolu nebo krev, omdlí, dalšímu to nevadí. Tohle je všeobecně známo. Každý je originál, jinak vypadá, mluví, gestikuluje...Přesto jsou lidé dobíráni (chcete-li šikanováni), protože se odlišují.

Třeba spolužák Michal má zvláštní smích. Jakmile se zasměje - vubuchne smíchy i celá třída. Kluci si z něj dělají legraci pořád. Tyhle lerácky jsou nevinné, i já si ráda lidi dobírám a provokuji. Ale když slyšíte, co z nevinného popichování vzejde....
Samozřejmě, že to zatím kluci ani já nemyslíme zle, ale někdo by to tak mohl pochopit. Lidé se slovně napadají kvůli oblečení, učení, postavě... Nejedenkrát na mě spolužáci volali šprte. Bylo to nepříjemné.

Nezakazuji škádlení, nepochopte mě špatně! Ale všeho s mírou. Někdy je toho moc a i Vám by to jistě bylo nepříjemné, kdyby si všichni dělali srandu jenom z Vás. Proto občas spolkněte hloupou narážku nebo se nad ní nejdřív zamyslete. Ohmatejte ji ze všech stran, aby to někdo nevzal jako urážku.


Že "zlé" slovní i násilné napadání považuji za hloupé a zbabělé, nemusím, doufám, zmiňovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alfa vlčica Alfa vlčica | Web | 22. září 2011 v 20:41 | Reagovat

Celkom môj prípad. Ja väčšinou zle pochopím a ešte aj niekoho kvôli tomu urazím. Ale potom sa to už nedá vziať späť...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama