Alkoholové blues

24. září 2011 v 14:31 | Reina-sun
Tak tato povídka patří do projektu "Dopiš příběh", původně u Siwy. Začátek příběhu naleznete na blogu Kadet a to ZDE.

Soudek přemýšlel. Proč si na nic nevzpomíná? Ne, musí si vzpomenout. Vešel do tmavého činžáku, vystoupal do třetího patra a vytáhl klíče z rozervané bundy. Odemkl, klíče hodil na botník, bunda přistála na židli. Patrik se zastavil před kávovarem. Naplnil kalíšek rozpustnou kávou, doplnil vody a zapnul přístroj.
Rachocení kávovaru mu připomnělo točení rulety. Raději zavřel oči a opřel se o kuchyňskou linku.

Byl v herně, všude kolem panoval mírný ruch. Okolo stolů seděli muži v oblecích, petrně velcí šéfové. Automaty blikaly a lákaly svými melodiemi zákazníky. Patrik přišel k jednomu ze stoů. Hra právě končila. Patrik si zaskočil vyměnit deset tisíc hrubého za žetony. Plánoval si, jak tu výhru ze sportky ještě zvětší a domů se vrátí jako milionář. Zasedl ke stolu a rueta se roztočila.

Kávovar ztichl a Patrikovu mysl opět zahalila tma. Otevřel oči, a nalil si kávu do svého oblíbeného hrnku. Pohled se mu zastavil na ozdobných skleničkách. Jindy by je jen tak přelétl, ale dnes ne. Stál a díval se na ty, které byly vpředu. Viděl je plné průhledé tekutiny, která příjemně pálila v hrdle. Takové skleničky měli v té herně.

Prohrál. Tvářil se asi hodně sklíčeně, protože ho výherce pozval na sklenku. Objednal dvě vodky a barmanka před ně postavila tyhle skleničky. Nevzpomněl si, na co si přiťukli, ale nebylo to důležité. Jakmile do sebe kopnul panáka, cítil se příjemněji. U baru sedělo i spoustu krásných žen. Jedna z nich se dívala přímo na něj. Dopila pití a ladnou chůzi přišla k němu. Oslovila ho a začali spolu flirtovat.

Co se dělo pak? Zavřel skříňku s nádobím a vyčerpaně se svezl do křesla. Usrkl horké kávy. A ozval se zvonek. Zasténal. Poraženě se zvedl a šel ke dveřím. Bezmyšlenkovitě otevřel. Na prahu stále jeho sousedka, slečna Hájková. Potřebovala cukr. Bohužel, cukr neměl. Zásadně nesladil, jako začínající diabetik.
Zatvářila se naštvaně, přesto poděkovala. Pohodila vlasy a odcházela. ALe ta vůně! Tu znal.

Žena se jmenovala Natálie, tmavé vlasy jí padaly do očí, které měly barvu pomněnek. Nádherně voněla, měla smyslné rty...Zavedla ho do pokoje. Líbala a sundavala z něj košili. Patrik se přidal rozepínal jí šaty, hladil její tělo. Po jejich splynutí, Natálie, jen v županu, odešla. Vrátila se asi za patnáct minut se dvěma kamrádkami. Vrhly se na mě. Bylo to opravdu bouřlivá noc. Doteď Patrik nepochopil, co na něm ty krásky viděly.

Patrik přecházel po pokoji. Káva už mu dávno vystydla, ale nevěnoval jí pozornost. Zastavil se u okna. Hleděl do dálky, kde se začínala rozsvěcovat pouliční světla. Některá blikala a připomněla Pstrikovy, hrací automaty.

Po velmi vyčerpávajícím sexu se osprchoval a sešel dolů do baru. Objednal si whisky a šel zkusit štěstí na automaty. Krmil je drobnými a oni se mu odvděčovali tím, že všechno spolykali a nedali mu nic. Objednal si ještě vodku a šátral po pěněžence. Zaplatil nehoráznou sumu a chystal se jít domů. Na ulici ho ale zastavila banda jeho přátel. Pozvali ho na dalších pár skleniček. To už nevěděl čí je, kdo je. Pak si vzpomínal, jak bloumal ulicemi a zastavil s eu policejní stanice. Vymočil se jim na auto. Pak jim nadával a snažilse s nimi prát. Spíš ale zválcovali jeho.

Takže proto byl Patrik na záchytce. Už pochopil. Mohl být rád, že to dopadlo takhle. Sice bez peněz, ale živý (zdravý, no o tom by se dalo spekulovat).
Ale zbylo mu ještě něco. Natálie. Přišla kolem deváté a už u něj zůstala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mineko M.S. Mineko M.S. | Web | 24. září 2011 v 20:07 | Reagovat

Ahoj. Prihlásil/a si sa do súťaže O Najlepšieho Poviedkára. Ak máš ešte stále záujem byť v tejto súťaži, prosím ťa, ozvi sa mi na blog do môjho najnovšieho článku. Vopred ďakujem za tvoju odpoveď.

2 Siwa Siwa | Web | 25. září 2011 v 10:58 | Reagovat

Líbí se mi, jak jsi to prolnula. Ty vzpomínky při nějakém zvuku, vůni... Vážně dobré.
A happyend! :-D Po těch hororových koncích (samozřejmě byly výjimky) je to příjemné. :D

3 Mineko M.S. Mineko M.S. | Web | 25. září 2011 v 12:55 | Reagovat

Ok, takže asi to nebude tým štýlom ako som si myslela, pretože prihlásených nie je veľká. Stačí mi poslať na email ten tvoj príbeh (Ak si nepamätáš pravidlá tak v menu to mám napísané) a ja to vyhodnotím s porotcami, ktorí sa mi ozvali.

4 histoires histoires | E-mail | Web | 28. září 2011 v 10:19 | Reagovat

Přijde mi to vzané tak trochu letem světem. Ale možná se mi to jen zdá, protože jsem se asi ještě neprobudila. Je to taková umírněnější verze, což není na škodu...
Ovšem žádné příběhové chyby tak nevidím :) Řečeno jedním slovem; hezké.

5 Amia Amia | Web | 5. prosince 2011 v 15:21 | Reagovat

Natálie je krásné jméno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama