Belgie aneb napůl cesty do Španělska

9. srpna 2011 v 12:00 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Další tři přečtené knihy pro Letní čtení!


Takže pokud se nemýlím, zatím je můj celkový počet - pět. Už jsem se mrkla do Belgie a musím říct: Ta jejich čokoláda! Mňamózní! Nyní jsem v půli cesty do Španělska (ještě jedna kniha a jsem tam). Afrika se blíží, milí přátelé! To by bylo, abych tam nedolétla!

Nyní už k přečteným knihám:
1) Ivona Březinová - Básník v báglu

Stručný obsah: Tři kamarádky (Fany, SImča, NIkol) se vydají na výlet po stopách K.H.Máchy. Na svých cestách potkají skupinu kluků, kteří se věnují historickému šermu. Chvilku cestují spolu s nimi, a všechny kamarádky si mezi nimi najdou lásku. I Fany a nesmělý Kat se nakonec rozhoupou a zůstanou spolu.

Hodnocení: Takové to čtení pro dívky. Velmi odreagující, žádný složitý děj (jak vidíte výše). Četlo se to však lehce a jakoby samo. 7/10

Dokázala ve Vás kniha probudit fantasii?
Tady se fantazie nepotřebovala. Vůbec jsem ji nezapojila.

Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Hmm,ale jo. Na některé hrady bych se podívala ráda. Ale třeba ty jeskyně, kde narazily na feťáky - to fakt ne!

2) Ivona Březinová - Blonďatá Kerolajn

Stručný obsah: Další kniha ze série. Tři kamárádky a klučičí parta, tentokrát na horách. Jarní prázdniny jsou tu a oni se rozhodli jet na týden na Ještěd. Simča si přivede svůj nový objev - Manuela. Je z Venezuely a nikdy nelyžoval, takže je trošku horor ho to naučit. Fany s Katem jsou stále spolu, jen Nikol je nyní s Robertem. Díky spisovatelce Karolině Světlé, která jí otevře oči, zjistí, že Roberta nemiluje a vrátí se zpět k Rosťovi.

Hodnocení: Stejné jako u první knihy. 6/10 První díl byl lepší!

Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Špatné by to nebylo, ale já mám svá místečka na lyžování.

3) Michelle Paverová - Lovec duchů

Stručný obsah: Děj se odehrává přibližně před šesti tisíci lety. Tedy po době ledové, ale před tím, než se rozšířilo zemědělství. Hlavní hrdina Torak je ve třinácti odkázán sám na sebe, protože mu tatínka zzabije Démon - medvěd. Ten pak terorizuje celý hvozd. Naštěstí ho Torak porazil spolu s havraní dívkou Renn. Stanou se nerozlučními přáteli. Torak se dozvídá o zlotřilých Pojídačech Duší. V tomto díle musí zničit poslední z nich: Výří čarodějku Eostru. To se povede a vše je jako dřív.

Hodnocení: Tuhle sérii mám hrozně ráda! Čte se lehce a zůstane v paměti. Je to bláznovství - knihu dočtu a ještě mnoho dní vymýšlím další díly! Opravdu doporučuji! 10/10

Dokázala ve Vás kniha probudit fantasii?
ANO! Rozhodně jsem fantazírovala nejen při čtení, ale i po dočtení knihy!

Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Ano. Jejich Hvozd je tajemný a perfektní! Ta jejich doba, chtěla bych si to vyzkoušet. Ulovit soba, střílet z luku, vyrobit si zbraně ručně....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miss VeЯůů~ miss VeЯůů~ | Web | 9. srpna 2011 v 12:29 | Reagovat

O tý blonďatý Kerolajn jsem přemejšlela :)

2 listery listery | Web | 9. srpna 2011 v 12:37 | Reagovat

Letopisy z hlubin věků jsou jednouzmých nejoblíbenějších Fantasy sérií - jsou takové jiné. Existují spousty fantasy knížek o upírech, vlkodlacích, čarodějích...ale z pravěku znám jen tuhle :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama