Srpen 2011

Prvo školní, alkoholní citáty

31. srpna 2011 v 23:13 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Dobré první školní ranko! Já nemohla včera večer spát, jak jsem se do toho ústavu zase těšila. Tentokráte však do prváku! To víte, ségra do první, já taky do "první"... :D

A tady už je téma citátování, Alkohol...


,,Kdo se neumí bez alkoholu bavit a smát, ten těžko dokáže milovat."

Dojezd do Keni

31. srpna 2011 v 22:52 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Tak jsem splnila své předsevzetí! Vzala jsem si do hlavy, že přečtu za léto alespoň dvanáct knih. V červenci, kdy jsem byla neustále pryč to moc nadějně nevypadalo, ale nakonec to srpen vyrovnal!

10) Ivona Březinová - Holky na vodítku: Jmenuju se MArtina


Martina je bulimička a píše si terapeutický deník, což je vlastně obsahem knihy. Příjemné, lehké čtení, odstrašující případ.

Hodnocení: 8/10

Dokázala ve vás kniha probudit fantasii?
Víceméně ano.

Chtěla bych navštívit místo, které kniha popisovala?
Ne. Kdo by se chtěl dostat do léčebny?

11) Ivona Březinová - Holky na vodítku: Jmenuji se Ester


Ester je chorobná hráčka - gemblerka. Kniha je taktéž deník. Tentokrát popisuje Esterka všechny bludné kořeny, které ji nahnaly do nebezpečného bludiště..

Hodnocení: 8/10

Otázky: Odpovědi jsou stejné jako u jedenácté knihy.

12) Jay Lake - Srdce světa

Fantasy...Šestnáctiletý Hethor je učedníkem Mistra hodináře. Jednoho dne se mu zjeví anděl Gabriel a vyšle ho na dlouhou cestu. Jedině on může znovu natáhnout Srdce světa a tím zachránit Zemi i lidstvo...

Hodnocení: 9/10

Dokázala probudit fantasii?
Na 100%

Chtěla bych navštívit místo, které bylo popsáno v knize?
Ano...a ne. u téhle knihy mám rozporuplné pocity. To, jak depresivně autor vylíčil některé okamžiky bych raději nechtěla zažít...Ale na druhou stranu tam byly i hezké chviky.

Pár dalších letních knižních

27. srpna 2011 v 15:30 | Reina-sun
výsledků mé dřiny :) V minulých článcích jsem měla přečtených knih 5. Nyní zveřejňuji další čtyři knihy. Tudíř celkový počet je devět! Já vím, těžká matematika :D


6) Corinne Hofmanová - Bílá Masajka

bílá masajka


Stručný obsah: Kniha je vlastně pravdivým příběhem Corinne Hofmannové. VYpráví, jak se s noubencem vyrazili do Keni na dovolenou. ALe Corinne se ta, zamilovala do masajského válečeníka LKetingy. Popisuje zdlouhavou cestu, přes všechny úřady a nástrahy, za sňatkem a získáním licence na provozování obchodu. Zprvu jde všechno dobře. Pak ale Corinne onemocní malárií, porodí dítě, onemocní žloutenkou...ZA vším tím se skrývá pomalu opadající láska, protože Lketinga je nesmírně žárlivý. Corinne s dcerkou nakonec prchá zpátky do Švýcarska, odkud se prý již nevrátí.

Hodnocení: 8/10

Dokázala kniha probudit fantasii?
Ano.

Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Hmm...tady bych radši zůstala doma. I když pláž a moře v KEni mus být krásné, takže asi jen tam.

7) Federica de Cesco - Červený hedvábný šál


Stručný obsah: Děj se odehrává v poušti, kde se tajemný poloviční indián Chee seznámí s Ann. Ann, která omylem utekla své tetě a tím mohla konečně vylétnout z těsné klece, poprosí Cheea, aby mohla jet s ním k indiánům. Mladík svolí. PAk je válka, Ann málem zabije indiánská dívka a Chee s Ann se do sebe zamilují.

Hodnocení: 5/10 - nebyla to moc dobrá volba, hodně lehká četba, prostě takový ten naivní románek

Dokázala kniha probudit fantasii?
Ne, jak říkám oddechovka

Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Ani ne.Poušť mě neláká a divoký západ také moc ne. Jen s indiány bych se chtěla seznámit.

8) Emily Bronteová - Na větrné hůrce


Stručný obsah: PAn Lockwood si pronajme Drozdov, protože se chce ba chvilku uklidit z ruchu velkoměsta na venkov. Hospodyně mu vypraáví o majitely Větrné Hůrky a Drozdova Heatcliffovi. O tom, jak byl nalezen jako dítě z ulice, jak ho děti trápily, jak on v dospělosti trápil je...Smutná kniha. Heathcliff je skrz-na-skrz zlý člověk, ale mě ho bylo líto. Ztratil svou jedinou lásku, možná proto jaký byl. Má ale můj soucit a jisté...sympatie.

Hodnocení: 9/10 parádní knížka, i když trochu smutná

Dokázala kniha probudit fantasii?
Ano, fantazírovat se tu dá opravdu hezky.

Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Ano, tamnější vřesoviště musí být na jaře a v létě překrásná!

9) Dick Francis - Cena krve


Stručný obsah: Detektivní příběh z dostihového prostředí. Drogový specialista se vydává do USA, aby vypátral dva ztracené koně za několik milionů.

Hodnocení: 8/10

Dokázala kniha probudit fantasii?
Ano, byla potřeba k prohledání místa činu

Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Ano, amerika mě láká...


Tyto knihy mě posunuly dál v mém cestování. Už jsem viděla i Španělsko a Egypt.

Jak jste daleko vy? :)

Školní třeťáčské citování

24. srpna 2011 v 23:35 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Další týden je skoro pryč, ale až dnes mne napadla věta, hodná zveřejnění. Téma bylo škola/vzdělání.


,,Když je škola, chceme prázdniny, když jsou prázdniny chceme do školy. To je důkaz toho, že lidé neví, co chtějí!"

Alespoň u mě ta věta dokonale sedí! Haj he to s vámi? Těšíte se po prázdninách do školy? (Vím, že je to asi nejneoblíbenější otázka, ale co jiného se pokládá n akonci prázdnin?)

VYhodnocení soutěžky pro zvídavé

22. srpna 2011 v 20:57 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Jak víte z nehtíkového šlánku, pořádala jsem takovou tipovačku. Čekala jsem dlouho, ale štěstí měl pouze jeden z vás, co odpověděli. Než ale přejdu k vyhlášení, chci vám jen zmínit, že moje ručky byly na obou obrázcích na STEJNÉ straně. Jinak bych vám tam přec nedávala dva! I když, u mne člověk (ani stvoření či jiný živočich) neví, to vám dávám zapravdu.

Takže - famfáry - vítězem se stává Bels! Ano, davy šílí a já uznale smekám! Zde je zasloužená odměna :D10různých nehtíků, soutěžka pro zvídavé

16. srpna 2011 v 18:29 | Reina-sun |  Mapuji očima
Tak jsme s kámojdou T. trochu experimentovaly a nalakovaly si behtíky, každý jiný. Viděly jsme totiž v DM úplně úžasné laky za skvělou cenu asi 30Kč. Což je na DéeMko slušný.
Já si koupila dva, T. též. Stala jsem se majitelkou svítivého žlutého a zářivě oranžovo-červeného laku. Náležitě jsem to musela zdokumentovat. Snad je to dobře vidět...Slíbená soutěž: Zkuste si tipnout, která ruka na obrázku je moje :D

A nápověda? Není :D Je to čistě štěstíčkem :)

První tři, kteří správně uhodnou, dostanou...hmmm.... Jo, dostanou návštěvu na svém blogu se smysluplným komentářem (snad) a ikonko-diplom! :D To je co?

Snad mi prominete, že vás využívám, abych zase zapla PF :D Přeji šťastnou ruku! :D

Směšné citátování alias druhé tažení

15. srpna 2011 v 22:28 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Na Taychině blogu se rozjelo už druhé kolečko Velkolepého Citování. První bylo volné téma, to celkem šlo. ( Mě li jsme si vybrat jednu z Taychiných fotek a vymyslet na ni citát, který se k ní hodí). Nyní je na řadě téma - SMÍCH. Ano, směji se ráda a (skoro) pořád, ale vymyslet něco kloudnéhoje přeci těžší než o tom jen mluvit.

Ale já doufám, že se mi podaří originál. Opět bez rýmu, zato ale s hlubším smyslem.


,,Co je víc než dát jeden úsměv?
Přijmout jeho tisíc odrazů."

Blogová a snová realita

14. srpna 2011 v 23:55 | Reina-sun |  Na Téma
Návrat do reality...zajímavé téma.

Většina blogařů asi lítá ve svých mracích, na svých duhách a tak dál. Ovšem všichni musíme na určité okamžiky sestoupit zase zpátky na zem. Pro někoho je to těžké, odpoutat se od vzduchoprázdna a být zase přitahován gravitací. Pro mě je to....složité. Nesnáším chvíle, kdy už třeba domýšlím nějaký příběh, a tak hezky se mi to daří a najednou se mamka na něco zeptá. To pak musím z výšin spadnout rovnou na zadek.

Taky to tak máte?

Když nás ze snové říše někteří jedinci nebo i situace umí postavit zpátky na zem, nikdo se neptá, jestli opravdu chceme. A chceme zůstat na zemi? BEz fantazie, bez dětské radosti a naivity? Já nevím. JE jasné, že celý život nemůžu být v oblacích. Ale někdy se mi prostě dolů nechce. To bych radši domýšlela příběhy, nové knížky a vymýšlela takové blbiny (pardon), které by se nikdy v životě nemohly stát. Nebo bych vzpomínala na sny. A to je teprve trauma! Vážně, co se mi to zdá! Jednou mě babička honila tankem. Jindy jsem bojovala proti VOldemortovi (jako včera). Ale opravdu nežertuji, tak to prostě je.

Tak je to i s tímto blogem. Když sem píšu, cítím se blaženě svobodná. V sedmém nebi. Ale vždycky, když dopíšu článek a udělám za ním poslední tečku, musím se vrátit do reality. Jako teď. Jako mnohokrát předtím. Takže až dopíšu tuhle větu, budu zaze žít svůj reálný život.(tečka)

Ťapky, klapky: Kůň vítěztví

13. srpna 2011 v 17:24 | Reina-sun |  Otisky mých tlapek
Zase jsem si nedala říct a ťapkala jsem tužkou po papíře. Tetokrát se mi i líbí tento nelogický pokus o logického a souměrného koně. Opravdu, můj nejlepší pokus. TAk tu ho máte:Barvy nejsou moc vidět. Ve skutečnosti je světle hnědý bez viditelných bílých znaků.
Nevím ta stužka, ale když jsem ho dokreslila, cítila jsem jeden pocit. Vítězství a radost na dpovedeným obrázkem.


A to je ... k nezaplacení...

Komtesa Marie a Svatba (1/2)

11. srpna 2011 v 11:06 | Reina-sun |  Krátkosti
Papá si mne zavolal k sobě do pokoje. To ještě nikdy neudělal, musí to být tedy opravdu vážná věc, kterou mi chce oznámit.
Naposledy se zkontroluje v zrcadle, papá nemá rád neupravenost. Zastrčí si pod drdolový čepeček pramínek vlasů, který se jí uvolnil. Uhladí si sukni a jde ke dveřím. Na prahu se ještě otočí, přejede uklizený pokoj očima, souhlasně pokývá hlavou a odchází.
Spěchá dlouhou šeravou chodbou, na jejíž stěnách jsou připevněny meče, parohy malých jelínků i větší kožešinky.
Jak chvátá, sukně se jí motá pod nohy. Párkrát zastavila, aby popadla dech a osvobodila nožky. Krásně zdobené karmínově rudé šaty s černými tkanicemi a spodničkou vypadají královsky, ale jejich praktičnost je mizivá. Pevně obepínají mladá bělostná ňádra, stejně jako úzký pas a oblé boky. Drdol na její hlavě zvýrazňuje její křehkou labutí šíji.

Už je u cíle. Zhluboka se nadechne, dvakrát zaklepá a vstoupí osaznými dveřmi dovnitř. Celá místnost je z ořechového dřeva, doplněná obrazy nad jejichž výjevy je potřeba se zdržet. Papá sedí za stolem a píše dopis, za ním plápolá v krbu oheň.
,,Tatíčku," osloví tohoto šedivého muže dívčina s ladným pukrlátkem. Až nyní muž vzhlédne. ,,Volal jste mne?"
,,Ach, Marie, volal. Musím Ti oznámit velmi zásadní věc." zaváhal. Jeho šedé oči na ni hledí dlouhou chvíli, než stihne pokračovat Marie ho přeruší.
,,Nu, otče, co se děje? Vždy jste mne vedl k upřímnosti bez bázně, tak nyní též beze strachu svěřte mi, co Vás trápí." konejšivě se usměje plnými rty.
,,Žádá Tě o ruku hrabě Richard, dcerunko."
,,Cože, ten hrubián?" zvolá pohoršeně Marie. ,,Doufám, že mě mu nechcete provdat, otče."
,,Maruško, nevidím důvod proč ne. Jeho otec byl můj dávný známý. Richard vystupuje vždy klidně a uvolněně, nemusíš mít strach." přesvědčuje starý otec zděšenou dceru.
,,Ale k ženám je prý hrubý. Tatíčku, já ho nechci." úpěnlivě žádá Marie.
,,Tak dost! Chtěl jsem k Tobě býti laskavý, ale tohle už přestává všechno! Ty odmítáš? Cožpak nevíš, že se topíme v dluzích? Hrabě si tě vezmě bez věna, sám má velké bohatství a..."
,,Otče! To mi nemůžete udělat! Hraběte nemiluji, nemohu si ho proto vzít!"
,,Stačí, láska je jen hloupý cit! Do týdne bude svatba a můžeš být ráda, že Ti dávám tolik času na přípravu!" rozkřikne se naštvaný otec.
Marie se rozlobeně otočí, vyběhne z pokoje se slzami v očích a práskne za sebou dveřmi. Starý muž unaveně klesne do křesla. Promne si oči a vzdychne. Chopí se znovu pera a s námahou dopíše dopis se souhlasem k sňatku.

Do prostorné komnaty vběhne brečící Marie. Skočí na postel, zaboří hlavu do přikrývek. Z jejích zelených očí se řinou slzy, které pak stékají po jemném líčku.
Jak mi to mohl udělat?! Bez mého souhlasu mě vdá za takového ...burana! Já sice taky nejsemprincezna, jenom komtesa, ale nedělám ze sebe císaře. Richard je arogantní, drzý, hrubý, ničeho si neváží a ženy teprv ne. TY bere jako věci, které fungují pro něj...Ach, já ho nechci! Otec už se rozhodl, nebere vůbec ohledy, vždyť mi bylo teprve šestnáct let!
Pak její přemýšlení ustane. Propadá se totiž do neklidného spánku.

Klepání na dveře. Marie otevře oči a rázem si na upamatuje. Klepání se ozve znovu s větší vervou.
,,Dál!" zvolá důstojně.Na prahu stojí její služka. Ostýchavě se ukloní.
,,Váš milý panotec Vás posílá do města ke krejčímu. Musíte si dát šít svatební šaty."
,,Hned tam vyrazím, milá Anno." kývá hlavou a vzdychne. Už ví, že nářky nepomohou. Bude to muset přežít. Aby se cítila alespoň trochu svobodná, ze vzdoru si sundá z drdolu čepec a rozpustí si zrzavé vlasy. Pak odchází a ani se neohlédne.

Kočár drkocá po cestě, venku je čirý ruch. Uvnitř je ticho, že v hrobě snad větší není. Komtesa trucovitě s kamenným obličejem hledí z okna, vévoda pozoruje podmračeně dceru. Městem zní křik a shon, ale slečně Marii to nepřivede na rty úsměv jako vždycky. Marie se neusměje, laskavého slůvka nepromluví. Jen mlčky na sebe nechává navléci bělostné šaty, které krejčí došpendluje a různě poupravuje.

Konečně zase doma! Marie by se nejradši zavřela ve své komnatě a minimálně dnes už nevylezla. Okolnosti jsou bohužel jiné.
,,Přijel hrabě Richard, milostivá paní!" štěbetaly služtičky nadšeně. Marie jen vzdychla. Teď musí za ním, v tváří tvář stane tomu muži, jehož ženou se má brzy stát.
Když vejde do místnosti, pranic ji nepřekvapí, že její tatíček už dávno popíjí s Ním víno. Umlčí svůj rozhovor a zůstanou užasle koukat na tu krásnou mladou ženu. Vzala si dnes šaty zeleného přeludu, pošité stříbrem a lesklými nitěmi. Nejdřív se povýšeně rozhlédne, poté udělá jakési pukrle a zamíří si to k otci.
,,Panno Marie, milostivá,jak jste překrásná!" zvolá Richard a udělá bezděčný pohybrukou, jakoby chtěl tu Mariinu políbit. Marie na něj ani nepohlédne, stoupne si před otce.
,,Papá, není mi dnes nejlépe. Raději si půjdu lehnout."
,,To ani nepřivítáš ženicha?!" pokárá ji s výhružkou v hlase.
,,Lepší dnes ho odmítnouti nežli zítra nadobro ochořeti. Je to přeci... velký den!" Poslední dvě slovy vyslovila s takovým opovržením a značným znechucením. Nemohla v té místnosti dýchat, musela pryč. Pukrle a pak už jen veře práskly.

V své komnatě zacinkala na zvonec. Poručila služkám, aby jí připravily lázeň. Tři děvčátka ji svlékají z šatů a spodniček.Poté ji odepnou náhrdelníky a Marie se může pnořit do teplé vody. Leží tam snad hodinu, pak vyleze.Služebné jí podají osušku, ona se usuší a lehne si na postel. Chce ještě namazat vonným olejíčkem, jako každý večer. Služka Tin začíná zády, které krouživými pohyby masíruje. Sjede dolů k hýždím, na které téže nanese tenkou vrstvu. Tu rozmažr a přejde na nohy. Než promasíruje ty, záda jsou vsáknutá a Marie se otáčí na záda. Dává tím na odiv své pevné prsy a bělostnou pokožku. Tentokrát začne Tin od nohou, pak postupuje výš. Lýtka, stehna, výš...Marie vzdychne slastí, Masáž jí vždy dokáže uvolnit. Tin ale neskončila, ještě pilně masíruje prsy a dekolt.
,,Díky, Tin. Ach to byla nádhera!" slastně se Marie protáhla. Tin se uklonila a chtěla něco říct, ale Marie jen netrpělivě máchla rukou a poslala ji pryč.

Další nový den. Nový začátek. Pro Marii noční můra. Pózuje před zrcadlem v bílých svatebních šatech s vlečkou. Na zrzavých vlasech se skví perleťová čelenka, pod níž je připevněn závoj.V náručí kytici rudých růží, tak rudých jako její rty.
Musím to vydržet, zachráním náš rod. Bude to v pořádku, musí být.
Marie se zhluboka nadechla a vyšla na balkón. Vítr si pohrával s jejími kadeřemi, poslední chvíle svobody!

Už je pozdě na námitky, už oba řekli ANO. On vesele s pýchou, ona se smutečním nádechem. Už ji sundal křehký závoj už ji malou hubičku dal. Ona ale stojí dál jak netečná socha. Tvář se jí nerozjasní, ústa se neroztáhnou do potěšeného úsměvu.
Chystají se teď na velkou hostinu. Nový muž hoduje a pije, na Marii skoro nepohlédne. Marie se v kuřeti nípá, okolo desáté se tiše zvedá a odchází do komnaty. Nikdo si odchodu nevšiml, ani šťastný otec, ani opilý muž.
***
Uznávám tohle bylo trochu delší. Holt jsem se rozepsala a pak už to nešlo zastavit. Tohle je však jen první část Mariina života - před svatbou. Co všechno se změní, jaký bude Richard po svatbě a zda Marie bude nakonec šťastná se dozvíte příště. Neboli až budu mít chuť to dopsat :D

Belgie aneb napůl cesty do Španělska

9. srpna 2011 v 12:00 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Další tři přečtené knihy pro Letní čtení!


Takže pokud se nemýlím, zatím je můj celkový počet - pět. Už jsem se mrkla do Belgie a musím říct: Ta jejich čokoláda! Mňamózní! Nyní jsem v půli cesty do Španělska (ještě jedna kniha a jsem tam). Afrika se blíží, milí přátelé! To by bylo, abych tam nedolétla!

Nyní už k přečteným knihám:
1) Ivona Březinová - Básník v báglu

Stručný obsah: Tři kamarádky (Fany, SImča, NIkol) se vydají na výlet po stopách K.H.Máchy. Na svých cestách potkají skupinu kluků, kteří se věnují historickému šermu. Chvilku cestují spolu s nimi, a všechny kamarádky si mezi nimi najdou lásku. I Fany a nesmělý Kat se nakonec rozhoupou a zůstanou spolu.

Hodnocení: Takové to čtení pro dívky. Velmi odreagující, žádný složitý děj (jak vidíte výše). Četlo se to však lehce a jakoby samo. 7/10

Dokázala ve Vás kniha probudit fantasii?
Tady se fantazie nepotřebovala. Vůbec jsem ji nezapojila.

Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Hmm,ale jo. Na některé hrady bych se podívala ráda. Ale třeba ty jeskyně, kde narazily na feťáky - to fakt ne!

2) Ivona Březinová - Blonďatá Kerolajn

Stručný obsah: Další kniha ze série. Tři kamárádky a klučičí parta, tentokrát na horách. Jarní prázdniny jsou tu a oni se rozhodli jet na týden na Ještěd. Simča si přivede svůj nový objev - Manuela. Je z Venezuely a nikdy nelyžoval, takže je trošku horor ho to naučit. Fany s Katem jsou stále spolu, jen Nikol je nyní s Robertem. Díky spisovatelce Karolině Světlé, která jí otevře oči, zjistí, že Roberta nemiluje a vrátí se zpět k Rosťovi.

Hodnocení: Stejné jako u první knihy. 6/10 První díl byl lepší!

Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Špatné by to nebylo, ale já mám svá místečka na lyžování.

3) Michelle Paverová - Lovec duchů

Stručný obsah: Děj se odehrává přibližně před šesti tisíci lety. Tedy po době ledové, ale před tím, než se rozšířilo zemědělství. Hlavní hrdina Torak je ve třinácti odkázán sám na sebe, protože mu tatínka zzabije Démon - medvěd. Ten pak terorizuje celý hvozd. Naštěstí ho Torak porazil spolu s havraní dívkou Renn. Stanou se nerozlučními přáteli. Torak se dozvídá o zlotřilých Pojídačech Duší. V tomto díle musí zničit poslední z nich: Výří čarodějku Eostru. To se povede a vše je jako dřív.

Hodnocení: Tuhle sérii mám hrozně ráda! Čte se lehce a zůstane v paměti. Je to bláznovství - knihu dočtu a ještě mnoho dní vymýšlím další díly! Opravdu doporučuji! 10/10

Dokázala ve Vás kniha probudit fantasii?
ANO! Rozhodně jsem fantazírovala nejen při čtení, ale i po dočtení knihy!

Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Ano. Jejich Hvozd je tajemný a perfektní! Ta jejich doba, chtěla bych si to vyzkoušet. Ulovit soba, střílet z luku, vyrobit si zbraně ručně....

Pád bez identity

9. srpna 2011 v 10:34 | Reina-sun |  Otisky mých tlapek
V mých předchozích článcích jsem se zmiňovala o otm, že mám "něco" rozdělaného. Ano, to něco je tohle.Jsem na to celkem pyšná, ta sukně byla největší piplačka. Ale bavilo mě to! :)

První fáze mého pokusu o vyrobení sukně volánkové s korzetem. Ještě bez pozadí.


Zvolila jsem černé pozadí, aby vynikla bledost těla. A také rudá sukně. Detail.

A to nejlepší nakonec! Celkový pohled na obrázek......


První citát pro citáty

7. srpna 2011 v 10:55 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á
Opět zdravím! Dnes jsem na jednom blogu, konkrétně u Taychi, narazila na nový projekt Citáty.To by v tom byl čert, abych se nezúčastnila! Přečetla jsem si tedy něco víc a hle, zaujalo mě to.
Vymýšlení jednoduchých vět, které ale mají hlubší význam mne vždy vábilo. Ale až teĎ mám možnost to vyzkoušet.

Moc o tom sice nevím, ale doufám, že citáty nemusí být rýmované...Vždyť obvykle to jsou "jen" věty, ne? Pokud bych se mýlila, opravte mě v komentářích :)
Zdroj fota: Taychi,
text: já


4.8.- Slavijské promítání a 5.8.-návrat za dinosaury

6. srpna 2011 v 10:27 | Reina-sun |  Úplňkové nářky
4.8.2011
Byla jsem s T. v kině. A na čem? Na druhé části Harryho Pottera. Hezký film, dobré efekty, ale trochu mě zklamal. CHci říct, má to být podle knižní předlohy a jak je zvykem, kniha je lepší než film. Je tam víc momentů, kdy se dozvíme o hlavní postavě něco víc. Z jiného úhlu. Prostě pro mě ve filmu chybělo to nejhezčí: Když už byly viteály zničeny a Harry se utkává s Voldemortem. V knize byly nejlepší ty Harryho stěry, kterými Voldíkovi vysvětloval proč ho bezová hůlka neposlouchá.
Ve filmu to nebylo.

Dál jsem si uvědomila, že jsem sem ještě nedala žádnou >mojí< fotku. Aby jste věděli, že skutečně existuji, tak se vám odhalím.


5.8.2011
Babča nás se sestrou vzala na výlet do Dino a Zoo parku v Plzni. Opravdu dobrodružná výprava! Vlak tam jsme stihli, to nebyl problém. Babi má totiž jízdní řády vlaků zmáknutý. Horší to bylo po příjezdu tam. Šli jsme k zastávce autobůsů i tramvají a cestou jsme se ptali 6lidí, jak se dostanem do Zoo. Jeden říkal 1-na Solní, druhý 4, třetí souhlasil s druhým, čtvrtý s prvním, pátý s šestým doporučili autobus. A teď co? Sedmý člověk to rozhodl a my konečně nasedli do tramvaje č.1. Dojeli jsme a podle šipek už lehce našli kudy, kam. Byli jsme v Dino, šli do kina a těch fotek! Moře! Pak jsme sešli dolů to klasické zoo. Ta nás bavila víc.
Já jsem dospěla k názoru, že ze Zoo člověk nevyroste. :)

2.8.2011 - Den pátrání

2. srpna 2011 v 22:22 | Reina-sun |  Úplňkové nářky
2.8.2011
Nejspíš vůbec netušíte, po čem jsem pátrala. Já ale budu hodná a za chvilku prozradím. :) Než jsme jeli do Chorvatska na dovču, zahesloval taťka počtač. Po návratu jsem neměla čas zjišťovat heslo - jela jsem na tábor. Až teď jsem si dala tu práci a zjistila jsem to! Tudíž jsem dnes tady. :( Někdy mi maka pc dovolí, ale nyní jsem tu potají.

22:10
Přišla mamča. Taktak jsem stačila vypnout obrazovku a zašoupnout klávesnici. Naštěstí si toho nevšimla, uff.

Možná si myslíte, proč takhle podvádím? Proč prostě neřeknu? Je to trochu hloupé, ale já nechci být na PC závislá. Proto se takto omezuju. Samozřejmě v tom nebudu pokračovat po prázdninách...ale prozatím. Jenom prosím, nesuďte mne. Je lehké soudit jiného a vydávat rozkazy. Ale provádět je a příjímat vinu je mnohem těžší.

Už třetí den pracuji na jednom obrázku. Je inspirovaný Jitkou Čvančarovou. Respektive jejími fotkami z podvodního focení v jemných (a nádherných) tylových šatech. Ovšem jsem si to upravila. Mám už i název: Pád do hlubin bez identity.


Už brzy uvidíte :) Chybí jen černé pozadí :)
Pro dnešek už končím. Jen vám ještě povím, že k tomuto článku jsem poslouchala po dlouhé době Ewu Farnou. Konkrétně z alba Ticho song Přátelství.

Je to taková křehká věc podobná pavučince.

Myslím přátelství.


Reina-sun,
heslovitě zajištěná :)

Prozkoumáno Irsko aneb zatím jen dvě knihy

1. srpna 2011 v 22:22 | Reina-sun |  Co se pořádalo/á


Mičihiko Hačija - Deník z Hirošimy

Deník z Hirošimy


Stručný obsah: Kniha vypráví o historické události z r.1945, kdy byla na Hirošimu shozena Američany atomová puma. Lékaři si zřídí provizorní nemocnici a snaží se přijít na kloub nemoci z ozáření a pochopitelně udržet naživu, co nejvíce pacientů....

Hodnocení: Ačkoliv vypráví o srašné události (shození atomovky na Hirošimu) kniha byla úžasná. Historická. 8/10
Styl - deník

Dokázala ve Vás kniha probudit fantasii?
Ano, má fantasie pracovala na plné obrátky. Snažila jsem se představit si, jak to vypadalo po shození pumy i před ní.
Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Ano. Chtěla bych vidět Hirošimu, ale před shozením atomové pumy.


Andrej Štiavnický - Kletba Čachtické paní

Kletba čacht.paní

Stručný obsah: Děj se odehrává v Čachticích a přilehlém okolí. Třicet let po smrti Alžběty Báthoryové se projeví její kletba a stálý vliv. Díky ní se mnoho obyvatel spolčuje s ďáblem místo aby věřili ve všemohoucího Boha. Společnost i náboženství se rozpadají a vláda se pokouší zastavit sedmihradského knížete, který bere císaři území. Přinutí ho ke kapitulaci a musí se stáhnout z Uher.....

Hodnocení: Je to šestý díl ze série o Čachtické paní. Plánuji přečíst další díly. 8/10
Styl - Historie

Dokázala ve Vás kniha probudit fantasii?
Ano, i když to tady nebylo nijak náročné.při tomto čtení vám autor skoro nedá prostor pro svou fantasii.
Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?
Ano, ráda bych se podívala do Čachtic. Velmi mne zaujala atmosféra a vzhled čachtického hradu a okolí...