Ztracený a nalezený

2. června 2011 v 15:52 | Reina-sun |  Krátkosti

Můj dnešní zážitek...

Šla jsem ze školy spolu s kámošem, který bydlí stejným směrem. Povídáme si o škole, o útulku, kam oba chodímě pomáhat a
najednou zaostříme na psa - huskyho, který tady volně pobíhá a viditelně nemá pána. Aby ho nezajelo auto, skočila jsem po něm a chtla ho za obojek. Ano, bylo to divné, ale vážně měl obojek! Naproti nám šla akorát naše třídní a angličtinářka Mrs.H. Zbožňuje psy a má tři doma a též chodí venčit do útulku.
Pohladí huskyho a ptá se: ,,Ahoj, čí je to pes?"
,,Dobrý den. Nevím, ten tu pobíhá kolem školy a nikdo ho nehledá. Ale má obojek..."
,,Tak zavolejte na policii, Lucinko, ať ho zavezou do útulku, aby ho něco nezajelo."
Do toho se k nám přidali další dva spolužáci. Zavolali tedy policii, ale bohužel už museli jít, takže jsme tam čekali sami. Pejsek byl milý, mírný a hodný. Byla jsem cizí člověk a on ani nekousl, ani nezavrčel.

Do háje, kde jsou? Už tu stojíme půl hodiny a oni nikde. Už jsou tu, sláva! První policista si natáhl rukavice a pomalu se přibližoval. Uniforma ale huskyho rozhodila. Začal vrčet a ohánět se po mé ruce, která stále ještě držel obojek. Pořád ustupoval do strany a já za chvíli měla uškrcené prsty. Nakonec jsem ho uklidnila apolicista ho mohl chytit. Jenže ten druhý! To byl strašpytel. Přinesl vodítko, strčil mi ho do ruky a řekl:
,,Připneš mu ho? Jestli tě nekousnu...."
Ihned poté se stáhl. Já mu zatím připnula vodítko a vložila ho do dlaní prvnímu poldovi. Ten poděkoval a řekl mi, že tohoto psa už hledá nějaká paní. prý jim také volala...

Takže alespoň huskyho čeká šťastný konec, doufejme.

Jenže u nás v útuku je další čtyřicet psů a všichni čekají na svůj Happy-end. Proto prosím, pokud to jen trošku půjde, nekupujte si štěně za 5000Kč. Radši si vezměte psa z útulku, zachraňte mu život a zaplaťte jen za očkování (200Kč). Je to určité riziko, ale určitě se vyplatí.....
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri Malé Chlupaté Stvoření z Alfa Centauri | Web | 2. června 2011 v 19:30 | Reagovat

V útulcích bývají útulní a roztomilí tvorové tak tak!!! Chytnout příležitost za vodítko, to je důležité umět :) Jsem rádo že to takhle dopadlo.

2 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 25. srpna 2011 v 1:01 | Reagovat

Chceš vyhrát super telefon Nokia E7? Podívej se na http://raketka.cz/soutez-o-telefon-nokia-e7 a hlasuj(zabere to max 1 minutku) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama