Kouzlo letních nocí

9. května 2011 v 14:56 | Reina-sun |  Je dáno
Tak jelikož jste mi tou aketou moc nepomohli (všechny možnosti mají po jednom hlasu), tak napíšu na víc variant. Bohužel mi přišly jen dva (i když krásné) články. Pochopitelně však může psát a tvořiti dále. :) Odměny se kapku zdrží, ale snad to moc nevadí :)

Když se tak rozhlédnu kolem sebe, vidím jen chemické vzorce. Jen vzorečky a rovnice, které se proplétají mým životem. Nedají pokoj, ani na tu krásnou z letních nocí, které může být jen jednou za léto. Nechápou, že můj chtíč neutiší. Snad jen hvězda. Jen hvězdy mají tu moc, proměňovat nemožné ve skutečné a skutečné ve zdánlivé...
Jako teď. Křemičitan draselný je pouze zářivá tečka na obloze vzdálená miliony světelných let. Tetrargon s bismutem se složily do famózních tvarů a vzorů.
Jen jedna noc za celičký rok práce, je to snad hodně? Zaprodal jsem svou duši chemii a ona mi ji zničila. Nejsem schopen reálně uvažovat o obyčejných věcech. Všechno je jen chemie.
Už od mala jsem byl nadaný. Nikdy jsem si nehrál s autíčky, nikdy jsem si s holčičkami nehrál na doktora. Nikdy jsem nemíval v pubertě chuť na sex. Jen tu jedinou noc v roce, na jarní slunovrat, jsem mohl být s nějakou ženou. Sestoupila vždy přímo z nebes a celý zbytek noci se mi slil do jejího přerývaného dechu a vůně hvězdého prachu, který vždy nosila s sebou.

Padá Hvězda, Ona, paní mého žití. Obejme mne známá vůně a její tichá slůvka.
Za jedinou noc s ní by někteří dali život. Já, výměnou za nekonečný život a noc v jejím objetí, dal jsem se přivést k chemii.

Ležíme vedle sebe. Už bude svítat a má Hvězda si vzdychne. Pomalu se zvedá a dává mi jemný polibek na rty. Odchází. Vyskočí na mlhavé mraky a nechává se vést zpět na nebe. Naposledy mi zamává a pak mizí v dáli.
Skončila další kouzelná noc. Další rok uplyne než ji zase budu líbat.

Ale co je rok, v poměru k nekonečnu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vysmátá Vysmátá | Web | 10. května 2011 v 17:51 | Reagovat

Já říkám: Krásné. Má to krásnou a originální myšlenku, je to velmi dobře napsané, nevidím ani gramatické chyby. Rarita mezi českými blogaři :-D
Akorát tedy tahle věta: Nejsem schopen reálně uvažot o obyčejných věcech. Uvažot bude nejspíš překlep :D

2 Fantaghira Fantaghira | Web | 11. května 2011 v 11:15 | Reagovat

Jeden detail - jarní slunovrat neexistuje, je buď jarní rovnodennost nebo letní slunovrat :-)
Jinak se mi to moc líbilo, má to super nápad. Myslíš, že by za mě onen chemik chtěl udělat zkoušku z organické chemie? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama