Barvy. Pro nás normální.

17. dubna 2011 v 15:10 | Reina-sun |  Na Téma
Je tu další neděle a s ní i TT. Strašně to utíká! Jen považte, že za necelých čtrnáct dní mám příjmačy. Sakriš!
No, TT jsou barvy. Původně jsem měla v plánu vymyslet něco jako příběh, ale to by nebylo moc záživné. Navíc tahle rubrika je pro mě, abych zaznamenávala svoje názory.
So...


Pro nás jsou barvy běžnou součástí života. Už je ani nenímáme. Kdo by si všímal, že je tráva zelená, když je tomu tak vždycky? Jenže jsou lidé, kteří nikdy neviděli Modré nebe, Zelenou trávu, Žlutou pampelišku...Jsou slepí. Už od narození vnímají jen tmu. Je to jediná barva, kterou umí pojmenovat. Černá prázdnota.
Někteří slepci seženou peníze na operaci a když se to podaří, jsou schopni vidět svět takový, jaký je. Vždyť ani tvary neznali, mohli si je jen domýšlet podle hmatu...
A oni si toho váží. Že mohou ráno otevřít oči a vidět žluté slunce, barvu svého pokoje a květin ve váze. Je to pro ně obrovský dar, když vidí barvu manželčiných vlasů.

My, jak je známo, si nevážíme nikoho a ničeho. Jenom si navzájem ubližujeme a ztrpčujeme si život. Já se to snažím změnit, ale jeden člověk nezmůže nic. Zkuste se chovat k lidem i k věcem lépe. Nenechte se snadno vytočit a věřte!

Já Vám, co nejsrdečněji a nejvlkovatěji, děkuji za přelouskání článku...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 everything-together everything-together | 17. dubna 2011 v 16:16 | Reagovat

máš moc pěkný článek, zkusím se nad tím taky zamyslet ;D
mmch taky budu mít přímačky, taky sakriš :P :D
Tak ať se ti příjmačky povedou!!!
;DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama