Březen 2011

Řeřicha, tuřín...

30. března 2011 v 14:51 | Reina-sun |  Je dáno
Takže po dlouhé době (týdnu) opět píšu na téma Příběhová abeceda. Tentokráte je na řadě písmoko Ř.... Tedy mě se to moc nelíbí, takové obyčejné a nicneříkájící...

Malý uřvaný chlapec jménem Řehoř nešťastně sedí na stoličce u paní logopedky. "Tak, Řehořku, teď se naučíme další významné písmenko - totiž ř. Potřebuješ ho umět, aby jsi se mohl správně představit. No, jak se jmenuješ?"
" Plosím, Žehož Kžemín..." sputil chlapec.
"Ale ne, ty se přeci jmenuješ Řehoř Křemín." domlouvala mu doktorka.
Řehoř už radši mlčel. Ale ta ženská mu nedala pokoj. "Za domácí úkol se naučíš správně vyslovovat tato slova : řeřicha, tuřín, řezník, dřevo... A ještě básničku : Řežu dříví pro maminku,
řízy řízy řízy říz,
budu hotov za chvilinku
řízy řízy řízy říz. "

A konečně ho propustila. Doma se Řehořek poctivě snažil, ale nic mu to nepomohlo. Seděl jako oukropeček na židli a poslouchal znělý křik paní Feřinkové, který byl plný oněch zákeřných ř.

Najednou se hoch zavrtěl a váhavě zopakoval to, co paní Feřinková vyřvávala: " Křiváku, do řitě!" A dokonce se mu povedlo správně vyslovit eŘka.

Nejen kolegové

24. března 2011 v 20:23 | Reina-sun |  Drabble
Když jsem dnes najela na jeden autorský blog, netušila jsem, do čeho se pustím Přečetla jsem si drabble od Luc Foxie
a klikla jsem na odkaz k článku, kde můžu zadávat slova atd. Něco mě napadlo, tak jsem napsala do komentů a zaujalo mě FunFiction - Drabble. (To vám někdo zadá i už vymyšlenou postavu z knihy, filmu apod.) A Luc byla tak hodná, že mi zadala toto: postava: A.Brumbál a McGonagallova
slova: minulost, fontána, myslánka, tanec, objetí

Tímto Ti moc děkuju :)Vichr rváčovi duše

23. března 2011 v 22:35 | Reina-sun |  Je dáno
Takže se tímto zapojuji do dalšího projektu a to do Příběhové abecedy.
Možná už jste o tom slyšeli nebo jste se sami zapojili...Tak to jdu zkusit taky s písmenkem eR...

Když jsem to dopsala, nedá mi to, abych nepřidala ještě pár řádků. Ani nevím, proč jsem psala zrovna o tomhle. Někde v mysli mi to cvaklo a hle - je to tu. I moje duše došla klidu. Vypsala jsem se z bolesti mého hrdla, které drásá kašel. Víte, nechtěla jsem sem psát, jak je mi zle, jak jsem nemocná...Nikdy se nelituju. Nevěděla jsem ale, co jinýho...Tak alespoň tohle :)Naťapkána - Geisha

22. března 2011 v 17:04 | Reina-sun |  Otisky mých tlapek
Opět se hlásím s nějakou z mých kreseb, tentokráte zde uvidíte mojí čmáraničku, nad kterou jsem strávila poměrně dost času. Nejspíš už jste podobnou viděli, kreslila jsem částečně podle DeviantArtu...Je to na počest projektu Geisha,
který pořádá jedna ze skvělých blogerek : Mňoukla&vymňoukla .

Tento projekt, jako mnoho jiných, alespoň psychicky podporuje Japonce při řešení katastrofy Fukušima, tsunami i celého zemětřesení. Dáváme tímto JAPONSKU najevo, že na ně myslíme a držíme jim palce.

Pokud se chcete také zapojit, stačí kliknout na jeden z odkazů výše v textu.

Japonsko má úchvatnou kulturu, umění a celá země jistě stojí za podporu.... ,

Lesní pohledy

21. března 2011 v 20:37 | Sun |  Mapuji očima
Speciálně kvůli Vám, mým čtenářům, jsem se dneska vydala na menší fotografickou procházku. Tedy původně jsem chtěla kreslit, ale když mně se ten mech ták líbil...

Mechová krajinka...

Mech shora...

Pavučinka sem, pavučinka tam...

Větvičky, kam se podíváš...

Smůla aneb slzy lesa...

Fotografování je způsob, jak neobyčejně zachytit obyčejné věci...

I když to ví...

20. března 2011 v 15:00 | Sun |  Na Téma
Je tu článek na další TT. Tentokrát je to o kouření...Nedávno jsme měli na rodinku libovolné reeferát. Spolužačky A. a An. si vybrali právě kouření cigaret. Děvčata nás seznámila s otřesnými statistikami a s nám už známými následky. Nestačila jsem se zeptat, ale myslím, že jako obsah tohoto článku by byla ta otázka vhodná.

Proč lidé kouří i když ví, co všechno mohou cigarety způsobit?! Pro čím dál víc mladých začíná kouřit ne-li hulit už ve třinácti letech? Je to drsňácké? Ne.

Většina chce asi patřit do party. Ale říkám - je to blbost. CO vám dává kouření? Chvilkový blažený pocit, smradlavé oblečení, zažloutlé prsty a nemoci plic. Stojí vám to za to? Já jakožto pasivní kuřák bych si nikdy o cigáro ani boty neotřela. A to je fakt. Stačí mi, že mamka a většina mojí rodiny kouří. Jen taťka ukázal pevnou vůli a přestala. Ze dne na den. A je happy.

K životu nepotřebujeme drogu. Život bude takový, jaký budeme chtít. Pokud budeme neustále lhát, nesmíma pak fňukat, že už vám nikdo nevěří. NEsnáším lidi, co fňukají kvůli věcem, které mohou sami změnit, a chtějí vzbudit v ostatních soucit. Asi si myslíte, že jsem moc přísná, ale já to prostě nesnášim! Celých patnáct let mi všichni brečeli na ramenou, vypovídávali se jako do staré vrby. To mi nevadí - v rozumné míře. Pokud už je toho dost, tak sorry...

Jeřábi pro Japonsko

20. března 2011 v 9:39 | Sun |  Co se pořádalo/á
Dostalo se mi vysoké pocty, když mě milí admini přijali do Autorské Tlupy. Tímto jim moc děkuji za tu jedinečnou možnost.
A nebyla bych to já, abych se do něčeho nezapojila. Určitě všichni víte, co se děje v Japonsku. Nejdřív
zemětřesení, pak ta radiace...Chudáci Japonci. A v AT se rozjel "projekt" Japonsku (Cranes for Japan) .


Jde o složení japonských origami jeřábů, kteří mají pro Japonsko veliký význam. Legenda říká, že tomu, kdo jich složí 1000 se vyplní to přání, na které při skládání myslel.

Já jsem složila zatím jen jednoho. (Je to pěkná fuška, když máte obě ruce levé...) Daruji ho ségře, ta z něho byla úplně nadšená! Vyráběla jsem ho z papíru, který už byl z jedné strany popsaný a pokreslený a výsledek je ....Zajímavý, Jenom jsem ty nejdůležitější ohyby secvakla sešívačkou. No jdu skládat dalšího! :)

tak se chlubím :D
Je zvláštní, že když jsem ji vyráběla, bylo to zpočátku nemyslitelné, že mi z toho vyleze něco ucházejícího. Jenže v té finálové fázi se opravdu narodila jeřábka Nanami. V překladu to znamená "sedm moří" a zdálo se mi to velice příhodné :)

Zatím!
S.

Mé neslabičné haiku

17. března 2011 v 15:21 | Sun |  Haiku
Takže jsem teda ve škole sesmolila dvě haiku. Ovšem jsou to "moje" haiku. Tudíž slabiky nesouhlasí s předpisem a celkově je to takové...zvláštní. POkud přesto chcete číst dál - do toho! :)

Takže číslo jedna - stvořeno při hodině přírodopisu (5.hodina). Inspirováno dubem stojícím přímo před okny učebny.

Na světě je mnoho zlosti,
a smutný dub u cesty,
mava nam svymi ratolestmi.

A kandidát číslo dvě - sesmoleno při 6.hodině a to při češtině. Tentokrát jsem se inspirovala zamračenou šedivou oblohou venku a deštěm.

Melanchonie,
podzimní slovíčko,
slůvko sinalé.


Tedy, mně se víc líbí asi ta první. Druhá vám může připadat trošku nelogické, ale to byl účel :) Hlasujte v anketě, kdo je VAším favoritem...

1.kožich

17. března 2011 v 15:01 | Sun
1. kožíšek, který tu (zatím) ještě je. Časem možná přibudou další...:)

Tady je ono záhlavíčko, které nyní vidíte na celkovém dessu blogu...

Dopis...

9. března 2011 v 16:48 | Sun |  Krátkosti
Milá Sue,
chybíš mi. Pořád dokola si přehrávám poslední okamžiky s Tebou. Stále cítím vůni tvých vlasů, když ti do nich foukne vítr.
Pamatuji si tu první chvíli, co jsem Tě uviděl. Laškovně jsi pohodila hlavou a šířila kolem sebe mámivou meruňku. Ještě jsi přidala jemný úsměv a svůdně jsi zamrkala svými nekonečně dlouhými řasami. A jak se uměla podívat. Ty Tvé zelené oči zůstanou navždy v mé paměti.
Pamatuji si, jak jsi mě poprvé oslovila. Nebo já Tebe? Kdo ví. Vrazil jsem do Tebe na parketu diskárny, to jsme oba přešli. Pak podruhé u šatny ve škole. To už jsi nevydržela a začala jsi na mě řvát. Doteď mi zní tvůj roztomilý hlásek v uších. Myslel jsem, že už Tě někdy neuvidím, ale tys přišla. Omluvila ses a já tě pozval na zmrzlinu. Dala sis jahodou a malinovou...

Bavila ses přitom? Když jsi viděla, že jsem do Tebe zblázněný. Pochlubila ses alespoň kamarádkám? Doufám, že teď všichni ví, jaký jsem byl naivní kretén. Ale neboj, na Tebe taky dojde.
To Ti nemůžu psát, nehodí se to.

Svět Ti ležel u nohou a ty jsi to věděla. Hrála sis tak se všemi nebo jenom se mnou? Asi ses lekla, když jsi zjistila, že to s Tebou myslím vážně. Kolikrát jsi mne odkopla, jak prašivého psa? A kolikrát jsem se vrátil zpět?

Upřímně, mám vztek. Na Tebe. Jak jsi mi to mohla udělt? Jak jen si mohla odejít a nechat mne tu, zhrzeného a ...zamilovaného. Vybrala sis tuto cestu a já...už to zpět nevrátím.

Miluju Tě.

Sbohem,
Jake

Naposledy přelétl očima dopis, strčil ho do obálky a jemně vsunul do škvíry pod náhrobním kamenem...

Mé myšlenkové pochody

8. března 2011 v 15:39 | Sun |  Úplňkové nářky
Budete se divit, ale i vlci někdy přemýšlí normálně. (Když to dáme do uvozovek.) Dnes mi lidi celá den říkají: Jé, tobě to sluší...Ty jsi dneska nějaká jiná...

Ano, přiznám se. Byla jsem namalovaná. Nic extra, prostě jenom řasenka, černé linky a lehký pudřík. Tess mi dokonce oznámila, že jí připomínám Drew Barrymore. Nechápu, jak na to přišla. A to, že jsem jiná celkově (neberem v potaz šminky) na tom něco pravdy bude. Cítím se jinak. A to nepočítám, jak mě bolí rameno ze squashe. Náo jo, když neumím brzdit a naperu to přímo do zdi, abych zahrála míček. tak co bych čekala....

Asi vím, proč na kámoše působím jinak. Dělám míň blbostí a mnohem víc se věnuju přemýšlení neboli snění o ničem. A to je jenom dobře.

Ty vole! Tak takhle dlouho jsem nikdy těch pár vět nepsala. Já se snad na tom noťasu nikdy nenaučim psát rychle! Ob písmenko se vracím, protože mám špatně napsaný ěščřžýáíé. Třeba si zvyknu.

Mám strašlivou a odzbrojující chuť zapojit se do nějaké blogové soutěže. Jenže kde nic, tu nic.

Ještě,že mám ten blog. Nikdo mi tak nerozumí jako tenhle můj miláček. Rodiče plaší s příjímačkama, ale když mě silně nebaví se učit ... kord matiku. Ale chtěla bych se dostat na školu, to jo.

"Život nám nedá nic zadarmo. Pokud chci něčeho dosáhnout, musím pro to udělat maximum. ... Musíme spoléhat jen sami na sebe. Ve skutečném životě se i zpřátel stanou konkurenti. ... Neměli bychom se rychle vzdávat. Pokud nám to za to stojí, nezbývá než bojovat!" (neřešit! píšu referát z občanky)

Ale něco na tom je. Vyhrávají ti, co mají ostré lokty a jazyk jako břitvu. A co my? Co my, šedé myšky a střední drzounky? Musíme se opravdu stát bezohlednými, abychom něčeho dosáhli? Nekoukat napravo, nalevo, nedbat na ostatní...
Nedovedu si to představit. Vážně ne. Ale co mi zbyde?

Pohřeb...

3. března 2011 v 17:22 | Sun |  Drabble
Ve škole jsem schytala od T. úkol a to splácat Drabble. Ale jinak byla hodná, dala mi celkem ucházející slova. Alespoň něco. Úplně mne to navnadilo, takže vás asi zase 'nadchnu' -ironie- svým výtvorem.

Budoucnost i na blogu

2. března 2011 v 15:47 | Sun |  Úplňkové nářky
Nebojte, bohudík (bohužel :D) nekončím. Chci vám jen stručně napsat, co tento blog čeká a nemine.
Taky tu teď nebudu právě často, protože, jak asi víte, taťka mi zahesloval pc. Aby jste se nedivili, teď píšu z jeho noťase a pešlivě za sebou zametu stopy, jinak bych byla mrtvá.
Co plánuji:
1. Co nejdéle vydržet ve fotografické soutěži.
2. Postupně zaplnit všechny rubriky.
3. Vymyslet si nějakou originální kapitolovku.
4. Být součástí nějakého klubu.
5. Uspořádat svůj velký projekt.

Mezitím musím, co nejdříve zajistit, abych měla zrušeného zaracha na PC. A samozřejmě: udělat příjímačky a nezhoršit si prospěch.

Nyní půjdu na HIP HOP - od 17:00
Taky se musím našprtat šutráky. Neboli horniny. Stejně je to všechno stejný, navíc k čemu mi to bude? I když je fakt, že se ve škole učíme spousty věcem, které NIKDY potřebovat nebudeme.

Když si to teď zpětně pročítám, zase se mi podařilo napsat, v pořadí již druhý, článeček odrážející můj reálný svět. Doufám, že už jich tu takových moc nebude.
Těšte se na Upírskou lišku, Zfetovanou žábu a jiné fyzikální čmáranice.

AVE!

Odstíny života

1. března 2011 v 21:04 | Sun |  Krátkosti
Dnes ve škole jsem dostala od kamarádky T. zadané téma na psaní. Popravdě mě to trochu inspirovalo a já vytvořila tohle: